Unikajú kľúčové špecifikácie Xiaomi Mi 10 Ultra: Prvý smartfón s foťákom pod displejom?

Ako naznačuje samotný názov, pôjde o naozaj prémiový smartfón, ktorého výbava ponúkne tie najväčšie čísla v každom možnom smere.

Čínske Xiaomi má už zajtra usporiadať virtuálne podujatie, ktorým oslávi 10. výročie svojho pôsobenia na trhu. Ukázať sa nám má hneď niekoľko produktov, medzi ktorými nájdeme aj špičkovú vlajkovú loď, aktuálne známu ako Xiaomi Mi 10 Ultra.

Ako naznačuje jej samotný názov, pôjde o naozaj prémiový smartfón, ktorého výbava ponúkne tie najväčšie čísla v každom možnom smere.

Už vieme, že telefón dorazí so skutočne gigantickým foto modulom, ktorý zaberie takmer polovicu zadnej strany. Dnes sa vďaka čerstvému úniku, ktorý sa objavil na čínskej sociálnej sieti Weibo, dozvedáme, čo môžeme očakávať v rámci interiéru. Na nové informácie upozornila publikácia NDTV Gadgets.

Zdroj: CoolAPK/@Sudhanshu1414/NotebookCheck

16 GB LPDDR5 RAM a 512 GB UFS 3.1 úložiska

Xiaomi Mi 10 Ultra má doraziť celkovo v dvoch prevedeniach, a to s “keramickým” a “transparentným” zadným panelom. Tieto verzie sa však budú ešte ďalej deliť na niekoľko variantov, ktoré sa budú odlišovať veľkosťou operačnej pamäte a úložiska.

Prvá uvedená verzia dorazí v prevedeniach 8/256 GB a 12/256 GB. Druhá taktiež ponúkne dva varianty, a to 12/256 GB a 16/512 GB. Inými slovami, najslabšia verzia smartfónu dorazí ponúkne 8 GB operačnej pamäte a 256 GB úložisko, zatiaľ čo najvýkonnejšia dorazí s až 16 GB RAM a 512 GB ROM. Dobrou správou je, že vo všetkých prípadoch má ísť o RAM typu LPDDR5 a úložisko typu UFS 3.1.

TIP REDAKCIE
Google konečne vyrobí vlastné smart hodinky, prídu v roku 2022

Ostatne sa v súvislosti s Xiaomi Mi 10 Ultra špekuluje o prítomnosti špičkového čipsetu Snapdragon 865+ od Qualcommu a podpore pre až 120-násobné (s najväčšou pravdepodobnosťou digitálne) priblíženie.

Prvý smartfón s foťákom pod displejom? 

Taktiež to vyzerá, že zariadenie nebude vybavené žiadnym výrezom či vysúvacím panelom s fotoparátom. Ross Young, CEO spoločnosti Display Supply Chain Consultants, totiž tvrdí, že Mi 10 Ultra “zrejme bude” prvým smartfónom so selfie fotoaparátom pod displejom.

Na základe uvedených špecifikácií to vyzerá, že smartfón bude skutočne hodný svojho mena. Stále sú však len predmetom úniku, preto vám ich odporúčame brať s aspoň menšou rezervou.

Mi 10 Ultra sa nám oficiálne ukáže už zajtra, teda 11. augusta.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať