Xiaomi môže vo svojich budúcich smartfónoch použiť pohyblivé fotoaparáty

Čínsky výrobca Xiaomi nám môže v blízkej budúcnosti ponúknuť smartfón s pohyblivým foto modulom, resp. pohyblivými fotoaparátmi.

Čínsky výrobca Xiaomi nám môže v blízkej budúcnosti ponúknuť smartfón s pohyblivým foto modulom, resp. pohyblivými fotoaparátmi. Naznačuje to jeho patent, píše server Android Authority.

Účel tohto typu foto modulu je prostý. Ako môžete vidieť na snímkach nižšie, budúci smartfón, ktorý si osvojí novú technológiu, ponúkne modul s dvoma snímačmi. Panel sa však bude schopný takpovediac “dvihnúť”, čím dokáže rozšíriť ich zorné pole.

Zdroj: LetsGoDigital

V praxi to znamená, že panel sa v strede prehne spôsobom, aby boli snímače od seba odklonené. Obidva potom vytvoria snímky, ktoré sú následne spojené do jednej spoločnej fotografie.

Na prvý pohľad to znie ako šikovné vylepšenie, ktoré posunie fotoaparáty v smartfónoch na novú úroveň. Je tomu ale skutočne tak?

Príliš veľa snímačov

Treba si uvedomiť, že technológia využíva dva snímače na jeden jediný účel. Výrobcovia však do svojich špičkových smartfónov často pridávajú aj hĺbkové senzory, makro snímače či periskopy. Celkový počet fotoaparátov v telefónoch sa tak môže opäť navýšiť, čo sa nemusí každému pozdávať.

TIP REDAKCIE
Útok voči solidarite: WHO odsudzuje zákazy cestovania uvalené na južný región Afriky

Je to pohyblivá súčiastka

Pohyblivé komponenty v rámci smartfónov vzbudzovali a stále vzbudzujú mnoho obáv. Stačí jeden zlý pád a panel môže ostať nefunkčný. Výrobca ale s najväčšou pravdepodobnosťou uplatní určité opatrenia, ktoré toto riziko zredukujú na minimum.

Najpoužívanejšou pohyblivou súčiastkou je nepochybne vysúvací panel so selfie fotoaparátom. Ani tomuto riešeniu užívatelia spočiatku veľmi neverili, no v priebehu posledných rokov sa preukázal ako spoľahlivý, a to aj čo sa pádov týka. Panel sa totiž v takejto situácii automaticky zasunie naspäť do tela smartfónu. Očakávame, že podobnej formy ochrany modulu sa dočká aj záhadný kúsok od Xiaomi.

Stále však ide len o patent, preto nie je vôbec isté, či sa tohto typu smartfónu vôbec niekedy dočkáme.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať