Mi 10 Ultra je na domácom trhu obrovským hitom, výrobcovi zarobil takmer 50 miliónov €

Čínskemu výrobcovi sa počas prvého predaja podarilo z nového smartfónu zarobiť približne 400 miliónov čínskych jüanov, čo vychádza na takmer 50 miliónov €.

Spoločnosť Xiaomi nám nedávno predstavila svoju čerstvú vlajkovú loď nabitú tými najmodernejšími technológiami. Či už je to špičkový displej, kvalitný foťák alebo bleskovo rýchle nabíjanie, Mi 10 Ultra ponúka všetko. A práve o to smutnejšia je skutočnosť, že sa predáva len na domácom trhu.

Čo mnohých zrejme veľmi neprekvapí, je, že Mi 10 Ultra sa na domácej pôde teší obrovskému úspechu. Čínskemu výrobcovi sa počas prvého predaja podarilo z nového smartfónu zarobiť približne 400 miliónov čínskych jüanov, čo vychádza na takmer 50 miliónov € (presnejšie 48,8 milióna €).

Ako píše publikácia NotebookCheck, Mi 10 Ultra štartuje na hranici 5 299 čínskych jüanov. Ak by teda vyššie uvedená suma reprezentovala čisto len štandardné modely, znamenalo by to, že sa Xiaomi podarilo predať až 75 tisíc kusov Mi 10 Ultra. Smartfón však prichádza vo viacerých prevedeniach, výkonnejších a drahších, čo znamená, že počet predaných modelov sa pohybuje niekde okolo 70 tisíc.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!

Ďalšia várka Mi 10 Ultra bude v Číne dostupná už zajtra. Sme zvedaví, či sa bude predávať rovnako dobre ako tá prvá.

Ak by bol Xiaomi Mi 10 Ultra dostupný aj u nás, kúpili by ste si ho?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať