Waze získava vynikajúcu funkciu, po novom bude upozorňovať aj na železničné priecestia

Cieľom vylepšenia je povzbudenie vodičov k vyššej opatrnosti pri prechádzaní cez železničné priecestia, vďaka čomu sa môže radikálne znížiť počet nehôd.

Ak používate Waze, máme pre vás skvelú novinku. Populárna navigačná aplikácia totiž získala vynikajúcu funkciu, vďaka ktorej bude schopná vodičov upozorňovať na železničné priecestia, píše publikácia BGR.

Waze je obľúbenou navigačnou aplikáciou. Informácie o dopravnej situácii, ktorá čaká vodičov na ich ceste do vybranej destinácie, pochádzajú priamo od ostatných užívateľov. Vodiči tak presne vedia, na čo sa majú pripraviť. Po novom je však ešte šikovnejšia.

Ako sme už spomenuli v úvode tohto článku, na mapách aplikácie Waze sa po novom budú zobrazovať aj upozornenia na železničné priecestia. Cieľom tohto vylepšenia je povzbudenie vodičov k vyššej opatrnosti pri prechádzaní cez železničné priecestia, vďaka čomu sa môže radikálne znížiť počet nehôd často končiacich sa smrťou. Zbytočnou smrťou.

Zdroj: Waze/BGR

Užívatelia na územiach Spojených štátov amerických, Belgicka či Kanady majú túto funkciu k dispozícii už niekoľko mesiacov. Teraz však prichádza aj na globálny trh.

TIP REDAKCIE
Pixel 6 je vyberavý: Ak máte starší či menej kvalitný kábel, odmieta sa nabíjať

Zlou správou je, že Slovensko sa na zozname podporovaných krajín zatiaľ nenachádza. Funkcia sa však sprístupňuje postupne, čo znamená, že nepochybne dorazí aj k nám, zrejme však o trochu neskôr (dúfajme). Dobrou správou je, že je dostupná pre Android aj iOS.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať