Klienti mBank môžu chrániť svoje platby v zahraničí priamo prostredníctvom aplikácie

Klienti digitálnej banky mBank si môžu po novom zablokovať výbery z bankomatov s tzv. surcharge poplatkom a majú tiež možnosť zablokovať magnetický prúžok na svojej platobnej karte.

Klienti digitálnej banky mBank si môžu po novom zablokovať výbery z bankomatov s tzv. surcharge poplatkom a majú tiež možnosť zablokovať magnetický prúžok na svojej platobnej karte.

Takýmto spôsobom sa dokážu flexibilne a rýchlo chrániť pred účtovaním zbytočných poplatkov či zneužitím karty pri cestovaní do zahraničia a narábať so svojimi peniazmi efektívne.

Podľa tlačovej správy je mBank prvou bankou na Slovensku, ktorá zaviedla možnosť zablokovať výber z bankomatov s tzv. surcharge poplatkom. Klient si môže nastaviť zákaz výberu zo zahraničných bankomatov, ak zaň cudzia banka účtuje poplatok.

Ak si klient v aplikácii zvolí možnosť, že odmietne výbery z bankomatov, ktoré si zaň účtujú poplatok, bude takýto výber automaticky zamietnutý. V prípade, že sa aj tak rozhodne pre výber s poplatkom, môže si v aplikácii túto službu deaktivovať alebo nájde iný bankomat, ktorý takýto poplatok neúčtuje.

mBank
Ilustr. foto: Viktor Hanáček

Druhá novinka predstavuje možnosť dočasne zablokovať magnetický prúžok na platobnej karte.

„Je to užitočná bezpečnostná funkcionalita, vďaka ktorej môžu klienti svoju kartu stále používať pri bezkontaktných platbách či výberoch, ale aj pri kontaktných operáciách s použitím PIN kódu, pri ktorých je karta priamo vložená do bankomatu či platobného terminálu.

Zároveň ich karta zostáva najmä v zahraničí chránená proti tzv. skimmingu, teda zneužitiu skopírovaných údajov z magnetického prúžku bez vedomia držiteľa karty, napríklad pri výbere z bankomatu,“ hovorí Petr Žabža, riaditeľ pre akvizíciu nových klientov mBank.

TIP REDAKCIE
POZOR: Uniklo 190 infikovaných aplikácií! Kradli peniaze, ak ich máte, urýchlene ich odinštalujte!

Podľa Tomáša Reytta, riaditeľa pre digitálne kanály, pobočky a externých partnerov mBank, sa klient prihlási do mobilnej aplikácie v priemere 11-krát mesačne. Na prvý pohľad ide o nižšie číslo, klienti však vidia zostatok či čiastku platby aj bez prihlásenia, priamo v push upozorneniach.

Najviac využívaným operačným systémom klientov mBank je Android 9, v tesnom závese Android 10. Medzi najpoužívanejšie smartfóny patria Huawei P30 Lite, Huawei P20 Lite, Xiaomi Redmi Note 7 a Samsung Galaxy S8.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať