Fairphone 3+: Eko smartfón prichádza s lepším fotoaparátom, NFC a novším systémom

Smartfóny výrobcu Fairphone sú úplne iné v porovnaní so súčasnými vlajkovými modelmi, ktoré ohurujú jednoliatou konštrukciou, závratnou špecifikáciou a neraz aj extra vysokou cenou.

Smartfóny výrobcu Fairphone sú úplne iné v porovnaní so súčasnými vlajkovými modelmi, ktoré ohurujú jednoliatou konštrukciou, závratnou špecifikáciou a neraz aj extra vysokou cenou.

Fairphone je zástancom udržateľného elektrotechnického priemyslu. Dbá na životné prostredie a chce, aby vám jeho produkty vydržali dlho. Smartfóny navrhuje tak, aby sa dali ľahko opraviť. Aj v domácich podmienkach (iFixit skóre 10 z 10 bodov).

Jednoducho si objednáte novú súčiastku, napríklad náhradu za rozbitý displej, ktorú si aj sami vymeníte. Smartfóny sú zhotovené z recyklovaných materiálov a nerastných surovín od dodávateľov, ktorí dbajú na bezpečné pracovné podmienky a na čo najmenšiu environmentálnu záťaž.

Foto: Fairphone 3

Smartfóny značky Fairphone sa predávajú bez nabíjačky a slúchadiel. Výrobca počíta s tým, že ich už vlastníte. Ak nie, dajú sa doobjednať. V balení sa ale nachádza malý skrutkovač, bez ktorého sa pri výmene komponentov nezaobídete.

Foto: Fairphone

Čo je nové vo svete udržateľných smartfónov? Model Fairphone 3+. Spoločnosť aktualizovala predchádzajúcu generáciu, ktorá sa začala predávať v auguste minulého roka. Veľa sa toho nezmenilo, čo vzhľadom na charakter zariadenia problémom nie je.

Fairphone 3+
Foto: Fairphone

Fairphone 3+ dostal nový hlavný fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx (f/1.8) a selfie kameru s rozlíšením 16 Mpx (f/2.0). Vo výbave pribudlo NFC a novšia verzia operačného systému Android 10 v čistej forme bez zbytočných, vopred nainštalovaných aplikácií či grafickej nadstavby.

TIP REDAKCIE
Slovák si vyrobil falošný COVID preukaz: Chytila ho polícia, hrozí mu 24 mesiacov za mrežami

Smartfón je vyrobený z recyklovaných plastov (podiel 40 %) a materiálov z udržateľných zdrojov. Disponuje 5,7-palcovým FHD+ LCD displejom s pomerom strán 18:9 (Gorilla Glass 5), čipsetom Snapdragon 632, 4 GB operačnou pamäťou či 64 GB úložiskom.

Fairphone 3+
Foto: Fairphone

Miesto sa našlo pre dva sloty na SIM karty, Bluetooth 5.0, 3,5 mm audio rozhranie, snímač odtlačkov a 3040 mAh batériu so zrýchleným nabíjaním QuickCharge. Akumulátor je samozrejme vymeniteľný.

Smartfón bude dostupný od 14. septembra 2020. Predobjednať sa dá už teraz, a to za 469 eur. Pokiaľ máte Fairphone 1 alebo Fairphone 2 a odovzdáte ho výrobcovi na recykláciu, dostanete zľavu vo výške 20, resp. 40 eur. Podrobnosti nájdete TU.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať