Apple nepustí do svojho ekosystému cloudovú hernú službu Microsoft xCloud

Spoločnosť Microsoft už 15. septembra spustí svoju hernú službu xCloud, ktorá umožní používateľom hrať konzolové hry aj na smartfónoch alebo tabletoch.

Spoločnosť Microsoft už 15. septembra spustí svoju hernú službu xCloud, ktorá umožní používateľom hrať konzolové hry aj na smartfónoch alebo tabletoch.

Streamovanie hier niektorí považujú za budúcnosť herného priemyslu. NVIDIA prevádzkuje podobnú službu GeForce NOW a Google má zase cloudovú hernú službu, ktorá sa nazýva Stadia.

Microsoft xCloud bude od 15. septembra dostupný aj pre hráčov z našich končín či zo susedných Čiech. Služba nebude fungovať samostatne, ale ako súčasť balíka Xbox Game Pass Ultimate, ktorý stojí 12,99 €.

Obsahuje viac ako 100 herných titulov a rôzne výhody, napr. zľavy pre budúce nákupy a podobne.

Pre pohodlné hranie konzolových hier na podporovaných mobilných zariadeniach (Android 6.0 a novší) budú používatelia potrebovať dostatočne rýchle a stabilné internetové pripojenie a najlepšie aj bezdrôtový ovládač. Dotykovú interakciu niektoré hry podporovať nemusia a zrejme ani nebudú.

Microsoft xCloud
Foto: Microsoft

Ak však patríte medzi používateľov zariadení od Apple, cloudové hranie si neužijete. Business Insider píše, že spoločnosť Apple streamovacie herné služby ako je Microsoft xCloud či Google Stadia do svojho obchodu s aplikáciami nepustí.

TIP REDAKCIE
TOP 6 tipov na Vianoce: Reálne zľavy existujú, my sme ich za vás našli

Dôvodom je to, že služby nespĺňajú prísne požiadavky obchodu Apple App Store. Služby totižto ponúkajú prístup k hrám, ktoré spoločnosť Apple nemôže individuálne skontrolovať, vyplýva z vyjadrenia spoločnosti.

Microsoft postoj spoločnosti Apple odsúdil. Vo vyjadrení pre server The Verge okrem iného uviedol, že ukončil testovanie služby xCloud pre iOS a momentálne nepozná žiadnu cestu, ktorou by víziu cloudového hrania priniesol aj používateľom systému iOS.

Microsoft ale nerezignuje a prienik do ekosystému Apple má v pláne hľadať aj naďalej. Vlastníci smartfónov a tabletov od Apple si teda cez Microsoft xCloud nezahrajú žiadnu hru. Aspoň nie v tomto roku. Časom by sa nejaké riešenie nájsť mohlo.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať