Huawei má MEGA problém: Musí ukončiť výrobu čipsetov Kirin. Čo ďalej?

Huawei už niekoľko rokov využíva vlastné čipsety Kirin. To je správa, ktorú určite nechcel počuť on, ani jeho fanúšikovia.

Huawei už niekoľko rokov využíva vlastné čipsety Kirin. To je správa, ktorú určite nechcel počuť on, ani jeho fanúšikovia. Do vývoja za roky výroby vrazil obrovský obnos peňazí a teraz o to príde. Kirin pritom na trh priniesol mnohé inovácie, ktorými sa radi inšpirovali aj ďalší výrobcovia čipsetov. O zastavení výroby informoval šéf spoločnosti, Richard Yu.

Huawei len nedávno oslávil presun na 1. priečku vo svetovom rebríčku najväčších výrobcov smartfónov. To sa však podľa najnovších odhadov zmení. Huawei roky bojoval o priazeň ľudí kvalitnými smartfónmi, šikovnými funkciami a vďaka procesorom Kirin aj vysokým výkonom.

Výroba čipsetov Kirin skončí15. septembra 2020. Za odstávkou výrobnej linky môžu prísne reštrikcie zo strany Spojených štátov amerických, ktoré jasne hovoria, že Huawei nemôže využívať americké technológie. Samotná firma si ich zatiaľ nedokáže zabezpečiť.

TIP REDAKCIE
Rusko vyšetruje Netflix, nepáčia sa mu filmy s LGBT tematikou

Ide o obrovskú stratu,“ hovorí Richard Yu. „Bohužiaľ, v druhom kole amerických sankcií sme čipy mohli objednávať len do 15. mája. Produkcia sa preto úplne zastaví už 15. septembra. Je možné, že tento rok vyrobíme úplne poslednú generáciu špičkových čipov Huawei Kirin,“ poznamenal.

Výrobca vraj v zásobe nemá žiadne čipy. K dispozícii bude mať len najnovší Kirin 1000 vyrobený 5 nm výrobným procesom, ktorý sa má dostať do chystaného top modelu Mate 40. Čo ďalej? Spoločnosť sa môže obrátiť na MediaTek, výrobcu menej výkonných procesorov, ktorý však pre Apple, Snapdragon alebo Exynos zatiaľ nepredstavuje výraznejšiu hrozbu.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať