AKTUALIZOVANÉ: Orange hlási masívny výpadok služieb. Nejde mobilný ani fixný internet!

Orange momentálne bojuje s rozsiahlym výpadkom, ktorý postihuje celé územia Slovenska. Nefunguje mobilný ani fixný internet!

Orange momentálne bojuje s rozsiahlym výpadkom, ktorý postihuje celé územia Slovenska. Podľa informácií, ktoré operátor zdieľal na svojej facebookovej stránke nemá fungovať mobilný a dokonca ani fixný internet.

Operátor tvrdí, že na odstránení problému už intenzívne pracuje, no to, ako dlho môže trvať, momentálne nevie. Na výpadok už reaguje aj zákaznícka podpora Orangeu, ktorá zákazníkov upozorňuje na aktuálne prebiehajúci výpadok. Problém sme potvrdili aj u nás v redakcii.

Na území celého Slovenska evidujeme výpadok mobilného aj fixného internetu. Na odstránení problému intenzívne pracujeme, zároveň sa ospravedlňujeme za prípadné komplikácie,” odkazuje Orange na sociálnej sieti.

Orange sa okrem facebookového statusu k situácii v čase písania tohto článku nevyjadril. TECHBYTE už operátora oslovil so žiadosťou o stanovisko. Hneď ako ho budeme mať k dispozícii budeme článok aktualizovať.

Pripomeňme, že Orange koncom marca bojoval s kapacitou svojej siete, ktorú po zavedení opatrení súvisiacich so šírením koronavírusu rýchlo navyšoval. Vtedy zákazníkov upozorňoval, aby nesťahovali príliš veľké súbory cez mobilné dáta.

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať

Či má dnešný výpadok súvis s kapacitou siete alebo niečím iným momentálne zisťujeme.

Aktualizované 12.8 o 12:27: Orange pre TECHBYTE potvrdil, že výpadok sa podarilo odstrániť. To, čo za ním stálo má operátor momentálne analyzovať, detaily nám prezradiť nechcel.

Ako však server Živé podotkol, dnes mali prebiehať plánované práce, no len v niektorých regiónoch. Či mal celoslovenský výpadok s prácami súvis zisťujeme.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať