Aktualizáciu na One UI 2.5 dostane aj Samsung Galaxy S9, S9+ a Galaxy Note 9

Juhokórejský Samsung spustil koncom minulého týždňa aktualizáciu pre vlajkový rad Galaxy S20, ktorému dodáva najnovšiu verziu užívateľského rozhrania OneUI 2.5.

Juhokórejský Samsung spustil koncom minulého týždňa aktualizáciu pre vlajkový rad Galaxy S20, ktorému dodáva najnovšiu verziu užívateľského rozhrania One UI 2.5.

Systém One UI 2.5 bol predstavený spolu s top-end zariadeniami Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra. Tie sa začali oficiálne predávať 21. augusta a Samsung v tento deň zároveň uvoľnil aktualizáciu pre Galaxy S20.

V našich končinách zatiaľ dostupná nie je. Pokiaľ daný model vlastníte, pár dní, resp. týždňov si na ňu ešte počkáte. Aktualizácia sa najskôr objavila v Taliansku, Maďarsku, Portugalsku, Holandsku a v Nemecku.

Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra

One UI 2.5 obsahuje niekoľko praktických vylepšení. Napríklad bezdrôtový režim DeXPro video režim pre aplikáciu fotoaparátu, ovládanie gestami pre spúšťače tretích strán alebo prepracovanú aplikáciu Samsung Notes.

Aktualizáciu na One UI 2.5 časom obdržia aj ďalšie popredné zariadenia výrobcu. Dobrou správou je, že neobíde ani starší modelový rad Galaxy S9, Galaxy S9+ a Galaxy Note 9, ako vyplýva z oficiálnej správy výrobcu.

TIP REDAKCIE
Nemci budú do konca zimy očkovaní, prekonaní alebo mŕtvi, prehlásil miestny minister zdravotníctva

V poznámke pod čiarou Samsung uvádza zoznam všetkých smartfónov Galaxy, ktoré aktualizáciu na One UI 2.5 dostanú. Informácia o dostupnosti aktualizácie pre zariadenia Galaxy S10, Note10 a pod. neprekvapuje, s vlajkovými loďami z roku 2018 ale mnohí nepočítali.

One UI 2.5
Foto: samsungmobilepress.com

Softvéroví inžinieri Samsungu najskôr uspokoja majiteľov novších modelov. Pár mesiacov asi potrvá, kým sa aktualizácia ohlási aj na smartfónoch Galaxy S9, S9+ a Note 9. Určite ale časom dorazí.

Samsung sa zaviazal, že predĺži softvérovú podporu pre svoje popredné zariadenia. Vybrané smartfóny a tablety získajú tri veľké aktualizácie operačného systému Android. Týka sa to modelov Galaxy S10/Note10 a novších, ako aj zariadení Galaxy A90, A71 a A51. V prípade tabletov ide o typ Galaxy Tab S6 a novšie generácie.

Taký Galaxy S20 tým pádom postupne obdrží aktualizáciu na Android 11, Android 12 a Android 13.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať