Indie Games Festival: Toto sú najzaujímavejšie hry z dielne nezávislých vývojárov

Začiatkom tohto roka vyhlásila spoločnosť Google Indie Games Festival – súťaž pre nezávislých vývojárov hier z Európy, Japonska a z Južnej Kórey. 

Začiatkom tohto roka vyhlásila spoločnosť Google Indie Games Festival – súťaž pre nezávislých vývojárov hier z Európy, Japonska a z Južnej Kórey. 

Indie Games Festival je ideálnou príležitosťou pre vývojárov, ako zviditeľniť svoju prácu a vytvorené hry. Do súťaže sa prihlásilo niekoľko stoviek účastníkov, z ktorých mal Google vybrať 20 najlepších.

Tí mali svoje diela prezentovať na podujatiach v Tokiu, Varšave a v Soule. Pandémia ochorenia COVID-19 však tieto plány prekazila podobne ako mnohé iné, nielen technologické udalosti.

Indie Game Festival
Foto: Google

Napriek situácii súťaž spoznala svojich víťazov. Porota vybrala z každej krajiny 10 najzaujímavejších hier, z toho 3 víťazov. Autori víťazných titulov získali od Googlu hardvér Made by Google, konzultácie s odborníkmi spoločnosti, propagačné kampane a taktiež reklamu priamo v obchode Google Play.

Ktoré hry porota vybrala ako najzaujímavejšie? Nájdete ich v prehľade nižšie. Kliknutím na názov hry budete priamo presmerovaní do obchodu Play. Prvé tri hry z každého zoznamu boli vybrané ako víťazné.

Európa

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať

Japonsko

Južná Kórea

Pozn.: Google určil ako „nezávislého vývojára” jednotlivcov alebo tímy, ktoré nemajú viac ako 50 členov. Zapojené hry museli byť nové a publikované od mája 2019 do marca 2020.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať