Parrot ma nový dron. Váži 500 gramov a stojí 7000 dolárov

Pre armádu a profíkov.

3
Foto: Parrot

Zaujímavé diaľkovo ovládané drony nevyrába len populárna značka DJI. Za pozornosť tiež stoja produkty spoločnosti Parrot, napríklad model Anafi so 4K HDR kamerou.

Najnovší kúsok z dielne výrobcu Parrot však nie je určený pre bežných spotrebiteľov, ktorí potrebujú na svoj Instagram šupnúť štýlové fotky a videá z vtáčej perspektívy.

Nová pracovná verzia dronu Anafi s dodatočným označením USA je určená pre priemyselné použitie, pátracie akcie alebo napríklad záchranárov. Tomu zodpovedá aj cena, ktorá sa na americkom trhu pohybuje na úrovni 7000 dolárov.

Foto: Parrot

Dron však na prvý pohľad vyzerá ako jeho bežná komerčná verzia, aj keď má na čele viac kamier ako je bežné. Dron váži 500 gramov a zmestí do menšieho batohu či príručnej tašky.

Je navrhnutý tak, aby dokázal lietať aj v nepriaznivom daždivom počasí (IP53). Vo vzduchu sa na jedno nabitie udrží 32 minút. Najväčšou zmenou prešla záznamová technika.

dron
Foto: Parrot

Dron zvládne natáčať 4K videá so širokým zorným poľom, ďalej disponuje až 32-násobným priblížením obrazu a nakoniec má termálnu kameru, ktorá rozpozná rozdiely v teplotách vyžarovaných z povrchu objektov a prostredia.

Foto: Parrot

Ide o snímač FLIR Boson s rozlíšením 320 x 256 pixelov a citlivosťou v rozsahu od -40°C to +150°C. Dron tak môže výrazne pomôcť pri pátraní po turistoch, ktorí sa stratili niekde v horách, napríklad.

Foto: Parrot

Výrobca dbal aj na bezpečnosť údajov. Dron pracuje len s certifikovaným softvérom, je kompatibilný s mapami Pix4Dreact a údaje v prípade potreby ukladá v zašifrovanej podobe (v súlade s EU GDPR).

Ak dron havaruje a niekto ho nájde, zábery uložené v pamäti si nepozrie. Parrot Anafi USA sa začne predávať 11. augusta.