Kolónia na Marse bude potrebovať minimálne 110 osadníkov, tvrdí francúzsky vedec

110 ľudí je pri pohľade na nemalý počet výziev a prekážok, ktoré na nás pri výstavbe prvej kolónie čakajú, relatívne nízke číslo.

Kolonizovanie Marsu nepochybne bude jednou z najväčších senzácií tohto storočia. Koľko ľudí však bude treba na to, aby kolónia na červenej planéte fungovala správne a prosperovala? S možnou odpoveďou prišiel francúzsky vedec Jean-Marc Salotti.

Ten sa totiž ponoril do výpočtu niekoľkých náročných rovníc, pričom zistil, že na správnu funkcionalitu kolónie bude treba minimálne 110 osadníkov. O téme informuje server Futurism.

Pojem “správna funkcionalita” v tomto kontexte znamená, že skupina na Marse bude samostatná, úspešná a bude sa naďalej rozvíjať.

110 ľudí je pri pohľade na nemalý počet výziev a prekážok, ktoré na nás pri výstavbe prvej kolónie čakajú, relatívne nízke číslo. Ak totiž dokáže jedna vesmírna loď Starship prepraviť rovných 100 pasažierov, na cestu na Mars by s prehľadom postačili dve.

Spomínaný francúzsky vedec, Jean-Marc Salotti, tvrdí, že základným faktorom v jeho výpočtoch bola schopnosť vzájomnej spolupráce. Podľa neho je 110 ľudí dostatočné množstvo na to, aby komunita dokázala kooperovať spôsobom, ktorý bude prospešný pre všetkých.

Stále však ide skôr o predbežné výpočty, ktorých cieľom je predovšetkým pomoc vesmírnym agentúram s vytvorením cestovného plánu.