Google otvára súťaž pre nezávislých vývojárov, zapojiť sa môžu aj Slováci

Šanca presadiť sa.

0
Samsung Galaxy Note10+
Ilustr. foto

Spoločnosť Google aj v tomto roku spúšťa Indie Games Festival – anketu určenú pre nezávislých vývojárov, ktorí sa prostredníctvom nej môžu zviditeľniť a vylepšiť si pozíciu v mobilnom hernom priemysle.

Indie Games Festival je tento rok rozdelený na základe jednotlivých oblastí sveta. Google anketu usporiada zvlášť pre európskych, japonských a juhokórejských vývojárov. Vývojárske štúdia, ktoré sa rozhodnú do ankety zapojiť, musia mať menej ako 50 zamestnancov.

Ich dielo – hra, musí byť nové. To znamená, že bolo publikované minimálne v otvorenej beta verzii od mája 2019 do marca 2020.

indie game festival
Foto: Google

Víťazi ankety Indie Games Festival budú vyhlásení v marci na podujatí, ktoré sa koná vo Varšave. Aspoň čo sa európskej časti ankety týka. Víťazi nezískajú len patričnú pozornosť, ale aj rôzne ceny, ktoré im pomôžu v odvetví ďalej rásť.

Lákavé ceny

Ide napr. o služby analytickej spoločnosti SuperScale v hodnote 100 000 € (optimalizácia monetizácie, marketingu a pod.), konzultácie s tímom obchodu Google Play, prémiové umiestnenia v tomto obchode či propagácie v komunikačných kanáloch spoločnosti Google a platformy Android. Google spomína aj hardvér alebo vstupenky na rôzne tematické podujatia.

Do ankety sa môžu zapojiť vývojári zo Slovenska, Čiech, Rakúska, Dánska a ďalších krajín. Dovedna je ich 29. Google zo zapojených diel vyberie 20 finalistov, ktorí na základe výberu publika a zamestnancov Google postúpia do užšieho kola. Členovia odbornej poroty z nich následne vyberú troch absolútnych víťazov.

Rozhodovať bude úroveň zábavy, inovácií či kvalita technického prevedenia a dizajnu. Ďalšie podrobnosti a registračný formulár vývojári nájdu na tejto adrese.