operacny system

Huawei Mate 20 Pro získava na Slovensku EMUI 10.1. Pozor na zmenu vo fotoaparáte

Huawei začína s distribúciou užívateľského rozhrania EMUI 10.1 pre svoju vlajkovú loď z roku 2018. EMUI 10.1 pre Mate 20 Pro sa objavilo v priebehu minulého týždňa u susedov v Čechách a teraz sa aktualizácia ohlásila aj nám.

Huawei začína s distribúciou užívateľského rozhrania EMUI 10.1 pre svoju vlajkovú loď z roku 2018. EMUI 10.1 pre Mate 20 Pro sa objavilo v priebehu minulého týždňa u susedov v Čechách a teraz sa aktualizácia ohlásila aj nám.

Huawei Mate 20 Pro získava vďaka čerstvej aktualizácii s veľkosťou 4,71 GB pár nových funkcií a vylepšení. Vývojári zapracovali na optimalizácii, ktorá prináša plynulejší chod celého rozhrania.

Nový je režim inteligentného nabíjania, ktorého cieľom je znížiť opotrebenie batérie. Nabíjanie sa prispôsobí vašim návykom a zabraňuje nepretržitému nabíjaniu, keď už je akumulátor takmer plne nabitý.

Ďalej pribudla obrazovka s asistentom Today, ktorý zobrazí odporúčaný obsah, spravodajstvo, správy, pripomienky a podobne. Aktualizácie sa dočkali aj hodiny Always-On Display, ktoré teraz ponúkajú viac štýlov, pričom si ďalšie môžete stiahnuť z obchodu AppGallery.

 

Pribudli tiež nové animácie pri odomykaní zariadenia odtlačkom prsta alebo režim pre zobrazenie dvoch aktívnych okien naraz. Pri potiahnutí a podržaní prsta z jednej z bočných strán obrazovky sa zobrazí rýchla ponuka aplikácií, ktoré sa po výbere otvoria v plávajúcom okne.

Ak jednu z vybraných aplikácií otvoríte nad inou aktívnou aplikáciou, môžete ich zobraziť v dvoch samostatných oknách v rámci rozdelenia obrazovky. Stačí na hornej lište plávajúceho okna podržať prst a rozdelenie obrazovky sa automaticky aktivuje.

TIP REDAKCIE
Huawei na Slovensku predstavil herné monitory MateView GT: Prekvapia cenou

Kto vlastní notebook Huawei, môže na ňom dvíhať hovory, odpovedať na správy, upravovať súbory alebo napríklad zdieľať sieť zo smartfónu. Po aktualizácii sme našli zmenu aj v aplikácii fotoaparátu.

V primárnom režime Fotografie už nie je možné zmeniť rozlíšenie na maximálne (40 Mpx). V maximálnom rozlíšení neboli dostupné funkcie pre priblíženie obrazu. Nastavenia teraz ponúkajú len zmenu pomeru strán fotografie a zoom je v tomto režime dostupný neustále.

Ak budete chcieť vytvoriť fotografiu v maximálnom rozlíšení, musíte zájsť do ponuky Viac a vybrať režim Vysoké rozlíšenie. Režim Vysokého rozlíšenia ale neponúka asistenciu strojového učenia (MasterAI). Jedinou voľbou sú len kreatívne filtre a spôsob osvetlenia bleskom.

40 Mpx rozlíšenie je samozrejme dostupné aj v manuálnom režime snímania, ktorý je označený ako Pro. Stačí ho aktivovať ťuknutím na ikonu v ľavom hornom rohu prostredia Pro režimu.

Pokiaľ Mate 20 Pro vlastníte a aktualizáciu ste ešte nedostali, namiesto systémových nastavení otvorte aplikáciu Podpora a ťuknite na ikonu Aktualizovať. Na nový update sme natrafili práve v tejto aplikácii.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať