Globálna verzia Xiaomi Mi Band 5 mieri na Slovensko. Chýba jej NFC, aj tak sa bude predávať

Spoločnosť Xiaomi predstavila novú generáciu asi najobľúbenejšieho fitness náramku sveta 11. júna. Xiaomi Mi Band 5 bol primárne predstavený pre domáci trh.

Spoločnosť Xiaomi oficiálne predstavila novú generáciu asi najobľúbenejšieho fitness náramku sveta ešte 11. júna. Xiaomi Mi Band 5 bol vtedy primárne predstavený pre domáci trh.

Už vtedy bolo známe, že Xiaomi neskôr predstaví aj globálnu verziu športového náramku, ktorá sa bude oficiálne predávať v Európe. Tá už je oficiálne známa, a to pod pozmeneným označením Mi Smart Band 5, ako informuje Engadget.

Žiaľ, pre záujemcov o cenovo dostupný, ale funkčne nabitý športový náramok nemáme dobré správy. Výrobca schopnosti náramku okresal. Vylepšený displej, monitorovanie športových aktivít (11 režimov), pohodlnejší spôsob nabíjania, meranie srdcového tepu a stresu, odolnosť voči vode, 2-týždňová výdrž na jedno nabitie… to všetko náramok má.

Zdroj: Xiaomi

Namiesto 100 animovaných ciferníkov ponúka medzinárodná verzia náramku „len” 65 dynamických prevedení domácej obrazovky. Potom tu sú vymeniteľné remienky v rozličných farbách. Čínska verzia ich má 8, tá globálna iba 6.

TIP REDAKCIE
Hudba z filmov a seriálov na jednom mieste: Spotify spustilo centrum Netflix
Xiaomi Mi Band 5
Zdroj: Xiaomi

Najzásadnejšiu absenciu však predstavuje NFC čip. Chýbajúci digitálny asistent XiaoAi určite prekážať nebude, NFC však áno. Očakávania, že náramkom Mi Smart Band 5 u nás zaplatíme v obchodoch, sa rozplynuli.

Zdroj: Xiaomi

Výrobca pritom začal predávať na trhu v Rusku predchádzajúcu generáciu náramku Mi Smart Band 4 aj s NFC modulom. Podľa oficiálnej stránky zvládne mobilné platby s podporou kariet Mastercard.

Tizen Help v kontexte dostupnosti platobnej funkcie na ruskom trhu informoval, že Xiaomi sprístupní bezkontaktné platenie náramkom aj na ďalších trhoch v Európe. Zatiaľ sa tak nestalo.

Je možné, že výrobca uvedie globálnu verziu náramku s NFC do európskeho predaja niekedy neskôr v tomto roku. Aspoň dúfame.

Xiaomi bude Mi Smart Band 5 predávať na trhoch v Európe za maloobchodnú odporúčanú cenu 39,99 €.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať