Xiaomi Mi Band 5 OFICIÁLNE: 1,2“ OLED displej, NFC a magnetické nabíjanie

Náramky radu Xiaomi Mi Band sú po celom svete extrémne obľúbené. Xiaomi dnes predstavil najnovšiu verziu – Xiaomi Mi Band 5 s väčším displejom.

Náramky radu Xiaomi Mi Band sú po celom svete extrémne obľúbené. Za dobrý peniaz ponúkajú veľa funkcií, dobré spracovanie a slušnú podporu. S každou novou generáciou výrobca Mi Band vylepšuje a inak tomu nie je ani teraz. Xiaomi Mi Band 5 je oficiálne tu, poďme sa pozrieť na to, čo všetko je nové.

Xiaomi dnes predstavuje nástupcu populárneho Mi Band 4, úplne nový Mi Band 5 s väčším AMOLED displejom, výrazne vylepšeným sledovaním fitness aktivít a magnetickým dokom pre nabíjanie.

Azda najväčším lákadlom nového zariadenia bude jeho väčší displej. Mi Band 5 totiž ponúka až 1,2-palcový displej, ktorý je o 20 % väčší než 0,96-palcový displej na predchádzajúcej generácii.

Mi Band 5 taktiež ponúka viac ako 100 animovaných ciferníkov s rôznymi postavičkami z populárnych sérií ako SpongeBob SquarePant, Hatsune Miku a ďalších. Fitness náramok bude oficiálne dostupný v štyroch farebných prevedeniach, dá sa však očakávať, že k nim pribudnú stovky ďalších.

Komfortnejšie nabíjanie

Ďalšou veľkou zmenou je spôsob, akým sa Mi Band 5 nabíja. Na spodnej strane sú dva magnety, ktoré sa po priložení k nabíjačke „pricvaknú“ a náramok sa okamžite začne nabíjať. Je to malé vylepšenie s veľkým dopadom na pohodlie pri používaní. Nový systém nabíjania však nie je spätne kompatibilný so staršími verziami Mi Bandu.

Magnetické prickvaknutie k nabíjačke zároveň eliminuje potrebu vyberať Mi Band z remienku. To bola jedna z hlavných nevýhod riešenia od Xiaomi.

NFC zatiaľ len v Číne

Vnútri Xiaomi Mi Band 5 sa nachádza výkonnejší procesor pre rýchlejšie a presnejšie sledovanie fyzickej aktivity. Okrem 11 rôznych režimov sledovania odteraz náramok dokáže sledovať aj ďalšie veci, ako napríklad menštruačný cyklus. Navyše, Mi Band 5 bude pri spánku zaznamenávať nielen ľahký a hlboký spánok, ale aj fázu REM.

Spomínala sa aj podpora NFC platieb. Tie sú zatiaľ potvrdené len pre Čínu, no je možné, že v blízkej budúcnosti Xiaomi vydá aj medzinárodnú verziu, ktorá platby sprístupní aj v Európe.

Xiaomi Mi Band 5: Cena a dostupnosť

Xiaomi začne Mi Band 5 predávať v Číne už 18. júna. Verzia bez NFC bude stáť 189 čínskych jüanov (23,50 €), zatiaľ čo verzia s podporou NFC bude stáť 229 čínskych jüanov (28,50 €).