Chcete zdieľať článok starší ako 3 mesiace? Facebook vás na to upozorní

Tento článok je starší ako 3 mesiace.

0

Facebook pripravuje nasadenie nového nástroja navrhnutého na zníženie šírenia dezinformácií. Sociálna sieť začne svojich používateľov upozorňovať na to, že článok, ktorý môžete zdieľať je starší ako 3 mesiace.

Facebook sa domnieva, že po nasadení novej funkcie sa bude sociálnou sieťou šíriť menej dezinformácií, resp. informácií vytiahnutých z kontextu. Aj tie môžu byť rovnako nebezpečné ako samostatné dezinformácie.

Vyskakovacie okno sa používateľom zobrazí po kliknutí na tlačidlo „Zdieľať“ v prípade, ak je príspevok starší ako 3 mesiace s hláškou „Tento článok je starší ako 3 mesiace“. Na výber budete mať len dve možnosti – článok aj napriek tomu zdieľať alebo zdieľanie zrušiť.

Spoločnosť tvrdí, že funkciu si vysnívali samotné mediálne domy, ktoré potvrdili, že virálnymi sa často stávajú aj oveľa staršie články, ktoré už v dnešnej dobe nie sú relevantné. Vytrhnuté informácie z článku však môžu mať dopad na aktuálnu situáciu.

Náš interný prieskum počas posledných mesiacov ukázal, že dátum kedy článok vznikol je dôležitou súčasťou kontextu, ktorý pomáha ľuďom rozhodnúť sa či mu budú veriť a či ho budú ďalej zdieľať,“ vysvetľuje viceprezident Facebooku John Hegeman.