youtube trik

YouTube videá bez reklám? Stačí malý trik, ktorý však asi dlho fungovať nebude

Niektorí internetoví používatelia robia všetko možné, aby sa vyhli reklamám, ktoré sa im zobrazujú na webových stránkach alebo na video platforme YouTube.

Niektorí internetoví používatelia robia všetko možné, aby sa vyhli reklamám, ktoré sa im zobrazujú na webových stránkach alebo na video platforme YouTube. Inštalujú rôzne blokovače, rozšírenia alebo iný softvér.

Samozrejme, reklamy sú pre tvorcov obsahu často jediným zdrojom príjmov, preto nie je slušné ich od tohto prostriedku odstrihnúť, aj keď vedia byť pre diváka nepríjemné, pokiaľ sa zobrazujú príliš často.

Ak chcete sledovať na platforme YouTube videá bez toho, aby na vás vyskakovala reklama, použiť môžete jeden mimoriadne jednoduchý trik, ktorý odhalil člen komunitného fóra Reddit. Upozornil naň portál The Next Web.

Stačí do URL adresy vložiť bodku, teda „.”, a to za názvom domény, ešte pred reťazcom identifikujúcim konkrétny obsah. Príklad, URL adresa videa na YouTube vyzerá napríklad takto: „youtube.com/supervideosmackami”.

Ak ho chcete vidieť bez zobrazovaných reklám, upravíte ho takýmto spôsobom: „youtube.com./supervideosmackami”.

youtube bez reklam
Naše video s reklamou…
YouTube
…a bez úvodnej reklamy.

Tento trik funguje v desktopových internetových prehliadačoch. Použiť sa dá aj na mobile, no v mobilnom prehliadači musíte nastaviť, aby sa zobrazovala verzia stránky pre stolné počítače.

Asi nebude prekvapením, keď sa toto „kúzlo” v online komunite rozšíri rýchlosťou blesku. Je tak len otázkou času, kedy ho administrátori webových lokalít, na ktorých funguje, eliminujú.

Užite si ho, kým funguje. Alebo, lepšie, zaplaťte si YouTube Premium, ktoré vás reklám zbaví oficiálnou cestou mimo šedej zóny.

Stojí 7,19 € mesačne a na prvý mesiac si ho môžete vyskúšať bezplatne. Okrem vypnutých reklám prináša aj iné výhody, ako sledovanie obsahu offline, prehrávanie na pozadí alebo hudobnú knižnicu služby YouTube Music.

Total
9
Zdieľaní