Xiaomi údajne pracuje na smartfóne so 120-násobným digitálnym priblížením. Ide o Mi Note 11?

Zariadenie môže debutovať už budúci mesiac.

3

Známy informátor vystupujúci ako Xiaomishka tvrdí, že Xiaomi pracuje na smartfóne s kódovým označením „CAS“. Údajne môže ísť o Mi CC10 Pro alebo Mi Note 11 s veľmi zaujímavými fotoaparátmi. O téme informuje server Android Authority.

Údajne má totiž toto zatiaľ záhadné zariadenie ponúknuť periskop s až 120-násobným digitálnym priblížením. Aktuálne najlepší foto smartfón, P40 Pro+ od spoločnosti Huawei, je vybavený fotoaparátom s 10-násobným optickým priblížením.

Je to vôbec potrebné?

Vysoké čísla však nemusia automaticky znamenať pozitívnu recenziu zo strany užívateľov. Ako príklad môžeme použiť Galaxy S20 Ultra, ktorého 100-násobné priblíženie mnohí považujú skôr za zbytočné, a to aj kvôli veľmi nízkej kvalite výsledných snímok. Je teda vysoko pravdepodobné, že s podobnými ohlasmi sa stretne aj pripravované zariadenie od Xiaomi. Situácií, kedy človek potrebuje využiť 120-násobné priblíženie, je totiž naozaj veľmi málo.

Môže ísť o Mi Note 11

Informátor ďalej deklaruje, že smartfón ponúkne 108 Mpx hlavný snímač so senzorom Samsung HM2. Vraj môže ísť o Mi CC10 Pro, a teda priameho nástupcu Mi CC9 Pro, ktorý je na svetovom trhu známy ako Mi Note 10. To znamená, že zariadenie môže debutovať aj ako Mi Note 11.

Debutovať má už v júli

Jeho základná výbava má ďalej obsahovať čipset Snapdragon 775G, podporu pre 5G siete a NFC. Debutovať má už v júli, pričom jeho cena, ak sa budeme riadiť predošlým radom, sa môže pohybovať v rozmedzí od 400 do 500 €.