Huawei Mate Xs

Skladací Huawei Mate Xs bude dostupný aj na Slovensku, cena je enormná

Spoločnosť Huawei predstavila prostredníctvom živého video prenosu rad nových zariadení, medzi ktorými vynikala druhá generácia skladacieho smartfónu Huawei Mate Xs.

Spoločnosť Huawei predstavila prostredníctvom živého video prenosu rad nových zariadení, medzi ktorými vynikala druhá generácia skladacieho smartfónu Huawei Mate Xs.

Huawei okrem neho predstavil vlajkový 5G tablet, nové prenosné počítače radu MateBook, WiFi riešenia a rozvoj ekosystému AppGallery. Huawei Mate Xs bude oficiálne dostupný aj na Slovensku. Kedy presne zatiaľ nie je známe.

V každom prípade si musí potenciálny záujemca pripraviť slušný balík. Zariadenie bolo predstavené s cenou 2499 € (cena pre náš trh sa môže mierne líšiť). Huawei Mate Xs má v podstate takmer totožný dizajn ako jeho predchádzajúca generácia.  

Smartfón sa po rozložení premení na tablet s veľkou obrazovkou s uhlopriečkou 8″ a rozlíšením 2480 x 2200 pixelov. OLED displej má novú pevnejšiu štruktúru tvorenú dvomi polyamidovými vrstvami spojenými opticky čírim lepidlom.

Huawei Mate Xs
Huawei Mate Xs

Inžinieri prepracovali mechaniku otvárania – stredový kĺb, ktorý sa nazýva Falcon Wing. Je odolnejší a otváranie a zatváranie zariadenia by malo byť o niečo príjemnejšie ako pri prvej generácii Mate X, ktorú sme krátko testovali

Výkon má na starosti zatiaľ najlepší čipset výrobcu, Kirin 990 s integrovaným 5G modemom, ktorý sľubuje dostatok výkonu pre akékoľvek úlohy ako aj bezkonkurenčnú rýchlosť pripojenia.

Huawei Mate Xs
Huawei Mate Xs

Čipset spolupracuje s 8 GB operačnou pamäťou a až 512 GB interným úložiskom. Do tela zariadenia sa vmestila batéria s kapacitou 4500 mAh a rýchlym 55W nabíjaním. Potrebný adaptér sa nachádza priamo v balení. Nemusí sa dokupovať zvlášť.

Foto zostavu reprezentuje 40 Mpx snímač obrazu s objektívom so svetelnosťou f/1.8, opticky stabilizovaný 8 Mpx senzor s teleobjektívom so svetelnosťou f/2.4 a širokouhlý objektív s clonou f/2.2, ktorý je spojený so 16 Mpx snímačom obrazu. Prítomný je tiež ToF senzor pre zaznamenanie hĺbky ostrosti.

Huawei Mate Xs

Selfie kameru smartfón nepotrebuje. Stačí ho zložiť a zhotoviť snímku pri pohľade na zadnú stranu zariadenia. Výrobca použil operačný systém Android 10 s EMUI 10, ktorému chýbajú služby a aplikácie od Google. Zastupuje ich ekosystém Huawei Mobile Services s AppGallery, ktorý sa výrobca snaží intenzívne rozvíjať.

Tablet a ultrabooky

MatePad Pro 5G je nová vlajková loď Huawei medzi 5G tabletmi. Je navrhnutý pre maximálnu synergiu s mobilnými telefónmi Huawei, nositeľnou elektronikou a ďalšími zariadeniami. Jeho hlavnou devízou je možnosť zdieľať obraz na viacerých obrazovkách.

MatePad Pro 5G je vybavený IPS LCD displejom s uhlopriečkou 10,8 palca (2560 x 1600 pixelov) a podporou farebnej škály DCI-P3. Vďaka ultratenkým rámom má najvyšší pomer obrazovky k telu na svete – až 90 percent. Huawei MatePad Pro 5G je možné spárovať s Huawei M-Pencil, ktorý podporuje 4096 úrovní citlivých na tlak, vďaka čomu prináša pocit z písania ako so skutočným perom.

Huawei Matebook X Pro
Huawei Matebook X Pro

Spoločnosť Huawei počas podujatia predstavila aj najnovšie modely notebookov série Huawei MateBook. Vrcholový model Huawei MateBook X Pro je poháňaný procesormi Intel Core 10. generácie. Najnovší prémiový prenosný počítač si zachováva dizajn FullView Display a dosahuje pomer obrazovky k telu 91 percent. Nová séria MateBook D bude zameraná na mladších spotrebiteľov a predstavuje porciu inovácií v štýlovom tenkom dizajne.

Dostupnosť týchto zariadení na našom trhu oficiálne potvrdená nebola. Nie je ale vôbec vylúčená. Hlavne pri ultrabookoch MateBook je šanca, že sa budú predávať aj u nás. Musíme si ale počkať na potvrdenie priamo od výrobcu, ktorý o tom zatiaľ nerozhodol. Viac podrobností o zariadeniach prinesieme hneď, ako budú aktuálne.

TIP REDAKCIE
YouTube testuje novú funkciu: Algoritmus za vás vyberie 20 videí a stiahne ich pre offline pozerenie

WiFi riešenia

Sieťové komponenty, ako sú Wi-Fi routery, CPE a komunikačné moduly, zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri spájaní ekosystému Huawei. Ako líder v oblasti technológie 5G je spoločnosť Huawei jedným z hlavných prispievateľov k formulácii štandardu Wi-Fi 6.

Nová séria Huawei Wi-Fi AX3 je vybavená čipovou sadou Gigahome 650, ktorá jej umožňuje podporovať dvojpásmovú duálnu súbežnú (DBDC) prevádzku pri rýchlostiach do 3000 Mbps. Ak sa routery Wi-Fi AX3 používajú spolu so zariadením Huawei, ktoré tiež podporuje sieť Wi-Fi 6+, môžu poskytovať lepšie pokrytie signálom a prekročiť rýchlosť routerov Wi-Fi 6.

Spoločnosť uviedla na trh aj Huawei 5G CPE Pro 2, ktorý je o 30 percent kompaktnejší ako jeho predchodca. K pozoruhodným vylepšeniam patrí podpora až 11 pásiem 5G a exkluzívna technológia Huawei Super Uplink, ktorá výrazne zvyšuje rýchlosť a latenciu nahrávania.

AppGallery

Huawei pracuje na rozširovaní ekosystému AppGallery s Huawei Mobile Services, ktorý predstavuje alternatívu k obchodu Google Play a službám od Google. Už 4. generácia HMS umožňuje vývojárom pracovať s plnou integráciou všetkých možností hardvéru a softvéru zariadení Huawei.

Zoskupovanie a vývoj aplikácií pre AppGallery prebieha už 9 rokov. Intenzívnejšie až v poslednom období, čo má dobre známe dôvody. Huawei vývojárov motivuje, aby svoje aplikácie vytvárali aj pre obchod AppGallery. Pomôže im s propagáciou a poradenstvom.

Huawei bude mať v každej krajine, resp. regióne špecializovaný tím pracovníkov, ktorí pomôžu lokálnym vývojárom so začlenením ich aplikácií do obchodu AppGallery. Čo sa týka samotného spôsobu pridávania aplikácií do obchodu, je veľmi podobný tomu od Google.

AppGallery

Stačí si vytvoriť vývojársky účet, overiť identitu, nahrať aplikáciu do ekosystému a počkať na jej schválenie. Proces schvaľovania môže trvať rádovo v dňoch. Opäť platí, že je podobný systému od Google, čiže je schvaľovanie o niečo menej prísne ako v prípade obchodu App Store od Apple.

V obchode AppGallery sa už nachádza aj niekoľko slovenských aplikácií, nielen tie svetové. Stále však tento obchod nemožno porovnávať s Google Play, čo sa kvality a objemu obsahu týka. Huawei ale pracuje na tom, aby sa stal jeho obchod plnohodnotnou náhradou. Či sa mu to podarí, ukáže až čas.

Pre Huawei bol rok 2019 úspešným rokom aj napriek sankciám zo strany USA. Predal viac ako 240 miliónov smartfónov a jeho ročný príjem stúpol o 30 percent na 67 miliárd dolárov. Predaj nositeľných zariadení stúpol o 173 percent. Pri audio produktoch to bol až 210-percentný nárast.

Huawei o pár týždňov, v marci, predstaví kľúčový produkt, novú vlajkovú loď Huawei P40 Pro, ktorá sa bude opäť snažiť zaujať inováciami nielen v oblasti fotoaparátov. Už teraz je jasné, že model P40 Pro a jeho nižšie verzie budú využívať ekosystém AppGallery s Huawei Mobile Services 4.0 a operačným systémom Android 10.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať