Samsung chce v One UI 2.5 zobrazovať reklamy. Takto majú fungovať

Veríme, že sa implementácie nikdy nedočkáme.

3

Keď Samsung začiatkom minulého roka predstavil novú generáciu používateľského rozhrania, One UI, bola to zmena, na ktorú sme čakali poriadne dlho. Bolo čistejšie, plynulejšie a prehľadnejšie.

Výrobca ho následne aktualizoval na verziu 2.0 a 2.1 začiatkom tohto roka. Teraz pripravuje ďalšiu veľkú aktualizáciu na One UI 2.5. Do pozornosti médií sa dostala jedna kontroverzná funkcionalita – reklamy.

Ak je screenshot, s ktorým prišiel server TizenHelp pravý, Samsung bude na vybraných telefónoch zobrazovať otravnú reklamu. Podobne to robil napríklad Xiaomi, čím sa snaží čo najviac znížiť cenu svojich zariadení. Xiaomi reklamy nezobrazuje v každej krajine. Napríklad v Indii zapnuté sú, u nás je to skôr vzácnosť.

Je viac než pravdepodobné, že modely ako Galaxy S a Galaxy Note budú bez reklám, no lacnejšie modely už toľko šťastia mať nemusia. Samsung má mať pripravených niekoľko typov reklám.

Obzvlášť zákerným typom je reklama na uzamykacej obrazovke. Majiteľ smartfónu, na ktorom sa takáto reklama zobrazí musí počkať 15 sekúnd, kým reklama neskončí a až potom si môže zariadenie odomknúť. Veľmi populárne majú byť aj reklamy vo vstavaných aplikáciách. Napríklad v počasí.

Vzhľadom na to, že od Samsungu veľa informácií nemáme sa dá predpokladať, že reklamy vstavané do One UI sú len testom. Veríme, že sa v teste vyhodnotí, že takýto krok nie je správny a že sa reklám v telefóne nikdy nedočkáme. Obzvlášť tých najotravnejších.