samsung

Samsung Galaxy Watch 3 zostanú verné klasickému dizajnu, ukazuje kvalitný render

Nové inteligentné hodinky z dielne spoločnosti Samsung by mali byť predstavené už budúci mesiac. Viac či menej zaručených informácií pribúda a spolu s nimi aj prvý render, ktorý zverejnil spoľahlivý informátor Evan Blass.

Nové inteligentné hodinky z dielne spoločnosti Samsung by mali byť predstavené už budúci mesiac. Viac či menej zaručených informácií pribúda a spolu s nimi aj prvý render, ktorý zverejnil spoľahlivý informátor Evan Blass.

Kto chce vlastniť inteligentné hodinky, ktoré vyzerajú skutočne ako hodinky, Samsung Galaxy Watch 3 môžu byť ideálnou voľbou.

Ako sme sa dozvedeli už skôr, ponúknu klasický vzhľad s okrúhlym ciferníkom, otočnou lunetou, telo z kvalitných materiálov, kožený remienok a dve postranné tlačidlá. Oproti pôvodnej generácii Galaxy Watch nastali len mierne zmeny v dizajne.

Napríklad tlačidlá už nie sú podlhovasté ale okrúhle. Luneta je o niečo užšia a výrobca zachová systém ľahko vymeniteľných remienkov, ktoré budú pasovať aj z predchádzajúcej generácie hodiniek (šírka 20 a 22 milimetrov).

Foto: Evan Blass

Podľa zatiaľ predbežných správ budú existovať dve verzie – s priemerom 41 (1,2″ AMOLED displej) a 45 milimetrov (1,4″ AMOLED displej). Puzdro bude vyrobené z nehrdzavejúcej ocele alebo z titánu.

Hodinky znesú aj menej šetrné zaobchádzanie. Displej ochráni vrstva Gorilla Glass DX, počítať môžeme s odolnosťou MIL-STD-810G, IP68 a vodotesnosťou 5ATM. Citlivé optické senzory zvládnu snímanie srdcovej frekvencie, EKG a možno aj meranie krvného tlaku.

TIP REDAKCIE
iPhony majú byť o 10 rokov minulosťou, Apple vraj uvažuje o prechode na rozšírenú realitu

Posledné dve menované funkcie ale u nás nemusia byť dostupné. EKG má aj model Galaxy Watch Active 2, monitorovanie však funguje len v Južnej Kórei. Funkciu totižto musia odobriť príslušné úrady, keďže ide v istom zmysle o zdravotnú pomôcku.

Samsung Galaxy Watch 3
Foto: Evan Blass

Bluetooth verzia hodiniek dostane 1 GB operačnú pamäť a 8 GB úložisko. LTE model na tom môže byť lepšie, čo sa kapacity pamäte týka. O výdrž na jedno nabitie sa postarajú akumulátory v kapacitami 247 mAh a 340 mAh.

Zatiaľ nevieme nič o softvérovej výbave, ktorá je rovnako dôležitá, ak nie dôležitejšia. Predpokladáme dostupnosť nových ciferníkov, prepracovanejší systém monitorovania spánku a fyzických aktivít, viac športových režimov a ďalšie funkcie, ktoré snáď dokážu plnohodnotne konkurovať hodinkám Apple Watch s najnovším watchOS 7.

Na verejnosť zatiaľ neprenikla informácia o maloobchodnej cene. Minimálne titánový model ale bude určite drahší ako súčasné portfólio výrobcu. Necháme sa ale prekvapiť.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať