VIDEO: Simulácia zrýchlenia Tesla Roadster z 0 na 100 km/h za 1,1 sekundy

Ako vyzerá zrýchlenie z 0 na 100 za 1,1 sekundy? Žmurknite a premeškáte to.

1
Tesla Roadster
Tesla Roadster

O tom, že tím Elona Muska práve teraz pracuje na azda najšialenejšom elektromobile zatiaľ, Tesla Roadster, vieme už pár rokov. Elektromobil má byť schopný z 0 km/h na 100 km/h zrýchliť približne za 1,1 sekundy. Docieliť to má vďaka tuningu od spoločnosti SpaceX a mohutným elektromotorom.

CGI umelec Steve Popovsky sa preto zamyslel, ako by takéto zrýchlenie mohlo vyzerať v praxi. Vytvoril preto krátke video, v ktorom je vyobrazená počítačová Tesla Roadster.

Elektromobil má pritom aj bez pomoci prúdového motoru SpaceX z 0 km/h na 100 km/h zrýchliť za čas pod dve sekundy, pričom maximálna rýchlosť má byť až na hranici 400 km/h.

Pochopiteľne, takáto šialenosť mohla napadnúť len jednému človeku – samotnému Elonovi Muskovi, ktorý špeciálny „SpaceX balíček“ potvrdil ešte minulý rok. Celý systém má byť schovaný za poznávacou značkou, čo Musk označil ako „James Bond riešenie v skutočnom svete“.

Nepôjde pritom o malý zásah do vozidla. Záujemcovia majú počítať s tým, že pri inštalovaní balíčku SpaceX prídu o zadné sedadlá. Sme ale presvedčení, že „pár“ takýchto nadšencov sa určite nájde.