LEGO ukončil výrobu legendárnej stavebnice Saturn V: Cena raketovo stúpla

Keď spoločnosť LEGO predstavila stavebnicu Saturn V, pekným spôsobom si pripomenula vesmírnu raketu, ktorá pomohla na povrch Mesiaca dopraviť prvú ľudskú posádku.

Keď spoločnosť LEGO predstavila stavebnicu Saturn V, pekným spôsobom si pripomenula vesmírnu raketu, ktorá pomohla na povrch Mesiaca dopraviť prvú ľudskú posádku. Ako však naznačuje samotná firma, stavebnicu už prestali vyrábať.

Saturn V pozostáva z 1969 dielikov, ktoré reprezentujú rok štartu misie Apollo 11. Stavebnica je plná autentických detailov a obsahuje 3 odstrániteľné stupne rakety vrátane tretieho stupňa S-IVB s mesačným pristávacím aj orbitálnym modulom.

Poskladaná meria na výšku 1 meter (mierka približne 1:110), v priemere zas 17 centimetrov. Vystaviť sa dá tiež na výšku alebo vodorovne. Súčasťou stavebnice sú aj podstavce pre zaistenie.

Rozhodnutie spoločnosti ukončiť výrobu sa výrazne odrazilo aj na cene stavebnice. Tá začiatkom roka stála približne 120 €, dnes sa cena vyšvihla až k hladine 400 €. Jeden obchod ju síce predáva za 140 € – 150 €, no to sa môže zmeniť. Zásoby sa však míňajú, preto je možné, že cena bude naďalej stúpať až kým sa stavebnica nebude dať kúpiť vôbec.