Huawei Y5 prichádza na slovenský trh. Nestojí ani 100 €, nemá Google služby

Na našom trhu môžete od dnešného dňa natrafiť na nový smartfón z cenovo najdostupnejšej kategórie, ktorý je určený hlavne nenáročným spotrebiteľom.

Na našom trhu môžete od dnešného dňa natrafiť na nový smartfón z cenovo najdostupnejšej kategórie, ktorý je určený hlavne nenáročným spotrebiteľom. Nazýva sa Huawei Y5p.

Huawei Y5p už patrí do klubu AG smartfónov, ktorý odkazuje na AppGallery – dvorný obchod s aplikáciami a hrami Huawei. To znamená, že už ani v najdostupnejšej triede v prípade značky Huawei nenájdeme aplikácie a služby od Google.

Huawei vidí výhody tohto zariadenia v troch smeroch: Nízkej cene, dlhej výdrži na jedno nabitie a všestrannom výkone. O ten sa postará 12nm čispet Helio P22 od MediaTeku, ktorý má 8-jadrovú architektúru tvorenú štyrmi jadrami Cortex A53 (2.0 GHz) a 4 jadrami Cortex A53 s nižším taktom (1.5 GHz).

huawei Y5p
Foto: Huawei

3 020 mAh batéria nie je rekordná, no vzhľadom na skromnejšie pomery pod kapotou by mala zabezpečiť viac ako dostatočne dlhú výdrž na jedno nabitie. Menej energie skonzumuje aj displej, ktorý je menší (5,45″, 18:9) a má menšie rozlíšenie (HD+).

Do tretice tu je cena, ktorá sa v rámci odporúčania pre maloobchodný predaj zastavila na psychologickej hranici 99 eur. Dostupné sú tri farebné prevedenia – Midnight Black, Phantom Blue a Mint Green. Novinku zaradia do ponuky aj naši operátori, ale až v priebehu letných mesiacov, resp. v júli a v auguste.

TIP REDAKCIE
Moto Edge X30 je blízko: Okrem prvotriedneho čipu ponúkne aj 68 W nabíjanie či 60 Mpx selfie foťák
huawei Y5s
Foto: Huawei

Čo sa týka ďalších parametrov, uspokojiť sa musíme s 2 GB operačnou pamäťou a 32 GB úložiskom. Slot pre microSD kartu znesie až 512 GB médium. Fotoaparáty zastupujú dva snímače obrazu. 5 Mpx (f/2.2) pre prednú stranu zariadenia, 8 Mpx (f/2.0) s HDR režimom pre stranu zadnú.

huawei y5p
Nenechajte sa zmiasť dizajnom, model Y5s má len jeden zadný fotoaparát.

Selfie fotoaparát sa dá využiť aj pri autentifikácii pomocou rozpoznávania tváre. V prípade dostupnosti aplikácií je pre budúcich zákazníkov pripravený obchod AppGallery. Nedávno doň pribudli mapy HERE, aplikácia Telekomu alebo aplikácia Bratislavskej integrovanej dopravy.

Obchod ponúka celkovo 55-tisíc aplikácií, z toho niekoľko desiatok aplikácií z produkcie slovenských vývojárov. Ďalší obsah sa dá do zariadenia dostať z alternatívnych zdrojov a inštaláciou APK súborov.

YouTube, Mapy, Fotky a ďalšie služby od Google však zobrazíte len v internetovom prehliadači. Prípadnú kúpu je teda dobré si premyslieť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať