VIDEO: Tesla Model 3 na autopilotovi nabúrala do prevráteného kamióna. Nezačala ani brzdiť

Vodič sa snažil zabrzdiť až sekundu pred nárazom, no už bolo neskoro.

9

Na internete sa objavili videá, na ktorých je elektromobil Tesla Model 3 cestujúci po diaľničnej sieti so zapnutým systémom autonómneho vedenia – autopilotom.

Na tom by nič nebolo, ak by elektromobil v takmer plnej rýchlosti nevrazil do nákladného auta, ktoré sa prevrátilo na diaľnici. K zraneniam našťastie nedošlo, cituje Taiwan English News server InsideEVs.

Na základe predbežného vyšetrovania dopravným úradom sme zistili, že 53-ročný vodič pán Huang, cestoval na elektromobile Tesla Model 3 so zapnutým systémom autopilota rýchlosťou 110 km/h.

Hneď, ako zbadal prevrátené nákladné vozidlo šliapol na brzdu, potvrdil vodič. V daný moment však bolo už príliš neskoro a elektromobil prerazil strechu prevráteného nákladného vozidla,“ píše sa v správe.

Nejde o prvú nehodu, pri ktorej autopilot správne nevyhodnotil stacionárne objekty na ceste. Havarované vozidlo bolo dobre viditeľné a preto s ním autopilot nemal mať žiaden problém. Opak bol však pravdou.

Na videu je jasne viditeľné, že mnohé ďalšie vozidlá sa prekážke vyhli v dostatočnom predstihu. Model 3 mal iné plány. Sekundu či dve pred nárazom je možné pozorovať dym, ktorý vychádza z pneumatík, ktoré sa zablokovali pri prudkom zošliapnutí brzdy vodičom.