Elon Musk potvrdzuje: Je čas spustiť hromadnú výrobu elektrického ťahača Tesla Semi!

Elektrický ťahač Tesla Semi po dlhých mesiacoch dokončovacích prác konečne dostal zelenú. Jedným z dôvodov môže byť konkurenčný ťahač automobilky Nikola.

1

Elon Musk v emaili pre svojich zamestnancov napísal, že je čas spustiť hromadnú výrobu elektrických ťahačov Semi. O novinke informovala agentúra Reuters. Správy však na Twitteri potvrdil aj sám Musk.

Ťahač Tesla Semi bol predstavený ešte v roku 2017, pričom výroba mala začať už v roku 2019. Tento termín sa neskôr presunul na 2020 a potom dokonca na 2021. Automobilka riešila iné projekty, ktoré však tentokrát idú bokom. Tesla spúšťa výrobu ťahačov Semi v dobe, keď na trh môžu prísť ďalšie pokrokové vozidlá, napríklad vodíkové riešenie od Nikola Motor.

Musk v tweete prezradil, že batérie aj elektrické motory vyrobia vo fabrike Giga Nevada, zvyšok vozidla sa môže vyrábať aj v iných fabrikách.

Výroba batérií a eletromotorov prebehne v Giga Nevada, väčšina ďalších súčiastok sa vyrobí v iných štátoch. Jerome a ja sa veľmi tešíme na spoluprácu, vďaka ktorej na trh prinesieme tento úžasný, produkt!,“ píše sa v emaili.

Nikola Three
Ťahač na vodík, Nikola Three

Rozhodnutie spustiť hromadnú výrobu Tesla Semi víta aj riaditeľ automobilky Nikola Motor. Ten však tvrdí, že long range verzia Tesla Semi bude približne o 4,5 tony ťažšia než ich riešenie. Konkurenciu však víta a odkazuje, že pomôže obom spoločnostiam.