Detvianska firma nevyrobila komponenty pre SpaceX. Lokálna stránka Sme rodina tvrdí opak

Generálny riaditeľ firmy Slavia Production Systems potvrdil, že so SpaceX nespolupracovali.

0

Na Facebooku sa objavila informácia, ktorá naznačovala, že detvianska firma Slavia Production Systems pre americký SpaceX dodala komponenty a dokonca aj časť kopuly využitej v kapsule Crew Dragon. Práve Crew Dragon sa len včera pripojil k Medzinárodnej vesmírnej stanici. TECHBYTE však zistil, že to má ďaleko od pravdy.

Na facebookovom profile Sme rodina • Detva, ktorý propaguje politickú stranu Sme rodina sa 30. mája objavila informácia o tom ako areál spoločnosti Slavia Production Systems navštívili predstavitelia strany.

Spolu fotkami administrátor zároveň zdieľal aj informácie, ktoré naznačovali, že spoločnosť Slavia Production Systems pre SpaceX dodala komponenty a časť vrchnej kopuly pre Crew Dragon.

Obrovský úspech aj nášho malého Slovenska ???!!!Komponenty (+časť vrchnej kopuly) do rakety Crew Dragon vyvíjala a pre…

Publiée par Sme rodina • Detva sur Samedi 30 mai 2020

Bohužiaľ došlo ku komunikačnému šumu. Spoločnosť Slavia Production Systems a.s. nespolupracuje a ani nespolupracovala na žiadnom projekte pre SpaceX,“ potvrdil generálny riaditeľ Ing. František Kudláček.

Spoločnosť Slavia PS vyrába prípravky pre iné projekty v oblasti aerospace v Európe a USA. K týmto projektom sa, ale z titulu obchodného tajomstva, nemôžeme vyjadrovať,“ dodal.

Bolo by síce krásne, aby slovenská firma dodala komponenty pre tak významný projekt, no tentokrát sa tak nestalo. Veríme však, že príležitosť prispieť do ďalších misií sa pretaví v skutočnosť.