Bosch vyvinul geniálny systém pre motorkárov: V prípade nehody okamžite upozorní záchranné zložky

Spoločnosť Bosch v Nemecku spustila nový systém tiesňového volania Help Connect. Ten automaticky privolá záchranné zložky po tom, ako deteguje nehodu.

Spoločnosť Bosch v Nemecku spustila nový systém tiesňového volania Help Connect. Ten automaticky privolá záchranné zložky po tom, ako deteguje nehodu. Na rozdiel od iných systémov, ktoré sú už dnes implementované v automobiloch, je novinka určená špecificky pre motorkárov.

V článku, ktorý systém predstavuje spoločnosť Bosch vysvetľuje, že „riziko smrti pri nehode je u motorkárov až 20-násobne vyššie než pri vodičoch automobilov.“ Čím rýchlejšie sa dostane pomoc k motorkárovi, tým väčšiu šancu na prežitie má.

Systém Help Connect sa spolieha na senzory v jednotke stability Bosch MSC. Senzory merajú zrýchlenieuhlovú rýchlosťstokrát za sekundu, vďaka čomu má Help Connect presné informácie o tom, v akom stave sa motocykel nachádza.

Bosch vykonal celkom 18 crash testov, aby demonštroval funkčnosť systému.

Služba sa taktiež spolieha na integrovaný nehodový algoritmus, aby pomoc privolala len v prípade skutočnej nehody a nie vtedy, keď motorka, povedzme, len spadne. Keď Help Connect vyhodnotí, že motorka bola súčasťou nehody, okamžite zašle informácie o polohe a jazdcovi do Bosch Service Center. V prípade vážnej nehody sa vie systém spojiť s telefónom motorkára a vyžiadať si presnú polohu, aby tak záchranným zložkám čo najviac uľahčila prácu.

Help Connect bude najskôr dostupný len v Nemecku. Spoločnosť však plánuje rozšíriť dostupnosť aj do ďalších krajín po celom svete.