Android 11 Beta bude dostupný pre ďalšie zariadenia. Google Pay zatiaľ nefunguje

Google prvú, verejne dostupnú beta verziu nového operačného systému Android 11 oficiálne predstavil včera. Tento rok sa predstavenie odohralo komorne.

Google prvú, verejne dostupnú beta verziu nového operačného systému Android 11 oficiálne predstavil minulý týždeň. Tento rok sa predstavenie odohralo komorne, bez veľkého podujatia Google I/O či online tlačovej konferencie.

Android 11 Beta je technicky už piatym predbežným vydaním novej verzie operačného systému. Predchádzajúce zostavy, označené ako Developer Preview, boli určené hlavne vývojárom a zdatným užívateľom.

Android 11 Beta je tento rok dostupný len pre referenčné zariadenia od Google, všetky smartfóny Pixel okrem ich prvých generácií z roku 2016.

Ak náhodou jeden z kompatibilných modelov vlastníte a máte v pláne novú verziu operačného systému vyskúšať, majte na pamäti, že nebudete môcť využívať platobný systém Google Pay.

Android 11 Beta
Foto: 9to5google.

Služba Google Pay v beta zostave nefunguje, ako zistili autori z 9to5google. To je trochu škoda. Na druhej strane, nefinálna verzia operačného systému môže obsahovať chyby. Zrejme preto je platobný systém Googlu preventívne nedostupný.

Ďalšie zariadenia

Beta verziu nového systému chcú pre svojich zákazníkov sprístupniť aj ďalší výrobcovia mobilných zariadení. Medzi prvými sa ozýva Xiaomi. Na sociálnej sieti Twitter informuje (TU a TU), že beta program čoskoro sprístupní pre zariadenia Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro a Poco F2 Pro.

Tento mesiac sa podľa XDA navyše dočkajú aj netrpezliví používatelia smartfónov Oppo, konkrétne modelov Find X2 a Find X2 Pro. Ďalšie značky sa zatiaľ neohlásili. V najbližších dňoch by tak mohla učiniť napríklad Nokia alebo Motorola.

[irp posts=”114461″ ]

Ich smartfóny využívajú čistý, resp. mierne upravený operačný systém Android, čo by malo cestu k prvej beta zostave OS Android 11 uľahčiť. Výnimkou by nemal byť ani OnePlus, ktorý má dobrú softvérovú podporu. Necháme sa ale prekvapiť a počkáme si na ďalšie stanoviská.

Pre vlastníkov smartfónov Google Pixel 2 až Pixel 4 XL je Beta program dostupný na tejto adrese. Inštalácia je relatívne nenáročná, no napriek tomu ju odporúčame skúsenejším používateľom.

Total
1
Zdieľaní