samsung galaxy fold

Samsung údajne pracuje na Galaxy Fold Special Edition. Má ísť o najlacnejší skladací smartfón

Spoločnosť Samsung podľa všetkého pripravuje nielen Galaxy Fold 2, ale aj Galaxy Fold Special Edition. Má ísť o zatiaľ najlacnejší skladací smartfón.

Spoločnosť Samsung podľa všetkého pripravuje nielen Galaxy Fold 2, ale aj Galaxy Fold Special Edition. Má ísť o zatiaľ najlacnejší skladací smartfón, píše server Android Authority.

Ross Young (@DSCCRoss) informuje, že Galaxy Fold Special Edition sa začne predávať už v júni, a to za cenu 1 099 USD (1 014 EUR). Do celého sveta však bude uvoľnených len 55 tisíc kusov. V rámci dizajnu má smartfón vyzerať rovnako ako pôvodný Galaxy Fold.

https://twitter.com/DSCCRoss/status/1260359285751582720?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1260359285751582720&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.androidauthority.com%2Fsamsung-galaxy-fold-lite-1118168%2F

Ide o veľmi šikovný ťah, vďaka ktorému bude mať každý možnosť vyskúšať si skladací smartfón za pomerne rozumnú cenu. Teoreticky teda pripravovaný produkt môžeme označiť aj ako odľahčenú verziu Galaxy Fold.

Čo sa týka špecifikácií, známy informátor, Max Weinbach, tvrdí, že smartfón bude kombináciou súčiastok z posledných dvoch rokov.

https://twitter.com/MaxWinebach/status/1260229743737266178

Očakáva sa, že Galaxy Fold Special Edition neponúkne UTG (ultratenké sklo). Jeho displej bude oproti originálnemu Galaxy Fold taktiež o niečo menší.

Interiér má ponúknuť vysokovýkonný čipset Snapdragon 865 a 256 GB úložisko. Ohľadom kapacity RAM a batérie zatiaľ neboli zverejnené žiadne informácie. Taktiež sa vraj nedočkáme podpory pre 5G konektivitu.

Čo sa týka konštrukcie, smartfón sa bude skladať z hliníka a skla, pričom dostupný bude v prevedeniach Mirror Black a Mirror Purple. Predávať sa bude za 1 099 USD.

TIP REDAKCIE
Vyhraj 2x fantastický projektor Samsung The Freestyle: Stačí pozerať livestream Futurestore!

Snapdragon 865, no stále nižšia cena?

V špecifikáciách si môžeme všimnúť hneď 2 zaujímavosti. Jednou je absencia ultratenkého skla. Ide o veľmi tenkú vrstvu, ktorá podporuje odolnosť displejov v skladacích smartfónoch, a teda znižuje riziko poškodenia. A keďže ju Galaxy Fold Special Edition mať nebude, znamená to (teoreticky), že bude rovnako náchylný k poškodeniu ako pôvodný Galaxy Fold.

Tou druhou je prítomnosť aktuálne špičkového čipsetu Snapdragon 865 z dielne spoločnosti Qualcomm, a to z jednoduchého dôvodu. Galaxy Fold aj Galaxy Z Flip totiž majú slabšie procesory, no aj tak sa predávajú za oveľa vyššie ceny, než za akú sa má predávať Galaxy Fold Special Edition.

Taktiež musíme ešte raz poukázať na skutočnosť, že smartfón nebude podporovať 5G siete, a to aj napriek tomu, že Snapdragon 865 túto možnosť ponúka.

Treba si však uvedomiť, že Samsung si za svoj produkt pýta “len” 1 099 USD, čo je v prostredí skladacích smartfónov veľmi výhodná cenovka.

Ako sme už uviedli vyššie, Galaxy Fold Special Edition by mal byť sprístupnený niekedy počas júla.