Unikajú detaily ohľadom pripravovaného 5G čipsetu z radu Snapdragon 600

5G aj pre lacnejšie smartfóny.

0
snapdragon 865
Iustr. foto.

Portfólio renomovaného výrobcu čipsetov, Qualcomm, pozostáva z produktov určených pre smartfóny všetkých tried. Stále sme sa však nedočkali procesoru určeného špecificky pre mid-range telefóny, ktorý by disponoval aj podporou pre 5G siete.

Ako ale informuje server Playfuldroid, táto skutočnosť sa má už čoskoro zmeniť, keďže Qualcomm údajne pracuje na 5G čipe, ktorý bude spadať do série Snapdragon 600.

Oficiálny názov, pod ktorým pripravovaný produkt debutuje, zatiaľ nie je známy. Informátor vystupujúci ako Digital Chat Station sa však s nami podelil aspoň o modelové označenie – sm6350. Procesor má pozostávať z dvoch jadier s taktom 2,246 GHz a šiestich jadier s taktom 1,804 GHz. Zostavu doplní grafický čip Adreno 615.

Digital Chat Station o novom čipe od Qualcomm – via Playfuldroid

Na podobných čipoch pracujú aj MediaTek a Kirin

Informátor ďalej prehlasuje, že na 5G čipsetoch pre lacnejšie smartfóny pracujú aj MediaTek a Kirin. V blízkej budúcnosti sa tak môžeme dočkať debutu procesorov MediaTek MT6853 5G a Kirin 720 5G.

Podľa všetkého však má byť MT6853 5G o niečo slabší ako Dimensity 800. V prípade Kirin 720 5G nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie.