OnePlus 8 Pro príde o zázračný fotoaparát, výrobca ho vypne aktualizáciou

Pred pár dňami prišli technologickí nadšenci na to, že fotoaparát OnePlus 8 Pro dokáže čiastočne vidieť cez niektoré plasty.

Pred pár dňami prišli technologickí nadšenci na to, že fotoaparát OnePlus 8 Pro dokáže čiastočne vidieť cez niektoré plasty.

Zvládne to vďaka 5 Mpx Color Filter fotoaparátu, ktorý je súčasťou foto zostavy zariadenia tvorenej 4 snímačmi obrazu. Tento fotoaparát dokáže zosnímať infračervené svetlo, vďaka čomu takpovediac vidí cez tenké plasty a niektoré druhy tkanín a tekutín.

Praktickú stránku veci predbieha zábava, v rámci ktorej sa môžu používatelia smartfónu OnePlus 8 Pro pozrieť, ako vyzerajú útroby diaľkového ovládača (video TU), hernej konzoly alebo inej elektroniky uzatvorenej do plastového krytu.

Foto: XDA

5 Mpx Color Filter je zaujímavou hračkou, ktorá však prestane v najbližšom období fungovať. Výrobca na čínskej sociálnej sieti Weibo informuje, že IR fotoaparát deaktivuje softvérovou aktualizáciou.

Dôvodom majú byť „obavy o súkromie“, keďže fotoaparát dokáže zachytiť aj veci, ktoré inak nie sú vidieť. Aktualizácia však bude dostupná len v Číne, ako výrobca vysvetlil v neskoršom stanovisku.

Pôvodne sa predpokladalo, že OnePlus vypne Color Filter fotoaparát vo všetkých zariadeniach, teda aj v tých, ktoré sa predávajú na medzinárodnom trhu.

Nakoniec, odstavenie IR fotoaparátu by nemalo byť definitívne. Výrobca chce fotoaparát prestaviť tak, aby už nedokázal presvietiť niektoré materiály, no zároveň si zachoval kreatívny potenciál podporený rozličnými farebnými filtrami.