Google Mapy zjednodušili zdieľanie polohy. Použiť môžete takzvané Plus kódy

Žiadna adresa? Žiadny problém.

0
Ilustr. needpix.com

Zdieľanie polohy prostredníctvom aplikácie Mapy od Google je jednoduché, pokiaľ sa nachádzate v mieste, firme alebo trebárs podniku s jasne určenou adresou.

Zdieľanie presnej polohy sa ale komplikuje vtedy, ak sa pohybujete v neznámej oblasti, napríklad niekde na odľahlom vidieku, na turistike v lese, či napríklad na rozľahlej lúke počas konania veľkého hudobného festivalu.

Od teraz sa dá jednoducho zdieľať poloha aj z takýchto miest. Google sprístupnil pre užívateľov z celého sveta zdieľanie umiestnenia cez takzvané Plus kódy. Google rozdelil povrch Zeme na jednotlivé časti – dlaždice, ktorým priradil jedinečný 6-miestny kód s názvom mesta a krajiny.

Tieto kódy fungujú rovnako ako fyzické adresy. Ak ale adresa nie je k dispozícii, miesta v Mapách Google môžete vyhľadať alebo zdieľať pomocou Plus kódu, uvádza Google. Plus kód vyzerá napríklad takto: X4HM+3C, Cairo, Egypt.

Novinka padne vhod hlavne používateľom z veľkých alebo rozvíjajúcich sa krajín, akou je napríklad India. Uplatnenie ale nájde aj v iných častiach sveta vrátane našej, keďže sa asi v každej krajine nájde miesto, ktoré nemá priradenú adresu.

Podľa TechCrunch nedisponuje fyzickou adresou bydliska, alebo ju je zložité nájsť, až 2 miliardy ľudí.

Zdieľanie polohy cez Plus kód vyvoláte ľahko. Stačí v aplikácii Mapy Google ťuknúť na modrú bodku, ktorá určuje vašu polohu. Následne sa zobrazí obrazovka s ponukou okamžitého zdieľania. V tomto mieste si tiež môžete uložiť parkovanie alebo zobraziť významnejšie miesta v okolí.

Ak ťuknete priamo na Plus kód zobrazujúci sa na obrazovke zdieľania, automaticky sa skopíruje do schránky, vďaka čomu ho môžete odoslať cez Messenger, Mail alebo akúkoľvek inú aplikáciu.