DxOMark otestoval aj Samsung Galaxy S20+. Vtesnal sa do prvej desiatky

127 bodov za fotky, 100 bodov za video.

0
samsung galaxy s20+
Zdroj: DxOMark

Ostro sledovaný rebríček DxOMark, ktorý podľa jednotnej metodiky porovnáva kvalitu a schopnosti fotoaparátov mobilných zariadení, je bohatší o nového člena.

Stal sa ním Samsung Galaxy S20+, teda o niečo dostupnejšia vlajková loď než Galaxy S20 Ultra, ktorú experti otestovali ešte v priebehu minulého mesiaca. Model S20+ neprekvapuje a umiestnil sa nižšie za svojím výkonnejším súrodencom.

Kým Galaxy S20 Ultra dosiahol na siedmu priečku v rebríčku, získal rovnaký počet bodov ako Honor V30 Pro (122 bodov), Samsung Galaxy S20+ je desiaty. Predbehol ho Mate 30 Pro či Xiaomi Mi 9CC Pro. Naopak, o málo prekonal iPhone 11 Pro Max.

galaxy s20
Hodnotenie pre Samsung Galaxy S20+. Zdroj: DxOMark

V rámci fotografií autori ocenili presnú expozíciu, a to aj za zhoršených svetelných podmienok. Pochválili široký dynamický rozsah, živé farby, detaily a ultra široký fotoaparát označili ako vynikajúci.

Medzi slabšie stránky patrí viditeľný šum, ktorý sa objaví pri fotografovaní v interiéroch a v zlých svetelných podmienkach. Slabá je úroveň zachytených detailov pri vysokom priblížení. Pri fotografovaní v noci sú zase snímky zbytočne podexponované, teda nedostatočne presvetlené.

Samsung Galaxy S20+
Samsung Galaxy S20+

Aj video schopnosti sú vyzdvihované za presnú expozíciu, dobré textúry, farebnosť či za rýchle a spoľahlivé automatické zaostrovanie. Pokrivkáva ale stabilizácia obrazu a slabšia eliminácia šumu pri nakrúcaní v interiéroch a v slabých svetelných podmienkach.

V záberoch sa tiež môžu objaviť neželané prvky – artefakty v podobe odrazov svetla, farebných škvŕn alebo stôp okolo hrán objektov a podobne.

Aj keď sa Samsung Galaxy S20+ umiestnil na možno nižšej priečke, stále patrí medzi zariadenia s popredným vlajkovým fotoaparátom. Na aktuálneho víťaza rebríčka, model Huawei P40 Pro, ale stráca rovných 10 bodov kombinovaného hodnotenia.

Podrobnú správu z testovania nájdete na webe DxOMark.