huawei mate 30 Pro 1 1

AKTUÁLNE: USA predĺžili platnosť obchodných obmedzení pre Huawei a ZTE o ďalší rok

Od mája minulého roka nemôže čínsky výrobca Huawei obchodovať s americkými firmami ani predávať svoje produkty na americkom trhu. Výnimku predstavujú len tie subjekty, ktorým americká administratíva udelila dočasnú licenciu.

Od mája minulého roka nemôže čínsky výrobca Huawei obchodovať s americkými firmami ani predávať svoje produkty na americkom trhu. Výnimku predstavujú len tie subjekty, ktorým americká administratíva udelila dočasnú licenciu.

USA na čele s prezidentom Donaldom Trumpom považujú Huawei za hrozbu pre národnú bezpečnosť. Sankcie namierené voči spoločnosti Huawei, ale tiež ZTE, budú platiť aj naďalej, informuje agentúra Reuters. Prezident USA ich predĺžil o ďalší rok.

To znamená, že šanca, že sa Huawei dostane k aplikáciám a službám od spoločnosti Google, rapídne klesla. Minimálne čo sa najbližších 12 mesiacov týka. Výrobca sa tak bude musieť aj naďalej spoliehať na vlastné riešenie v podobe obchodu AppGallery, ktorý v posledných mesiacoch intenzívne rozvíja.

Huawei si napriek obmedzeniam udržal solídnu pozíciu na trhoch v Kanade, Európe a na domácom trhu v Číne, kde zaznamenal prudký nárast predaja svojich zariadení. Celkovo dodal zákazníkom v roku 2019 viac ako 200 miliónov smartfónov.

Huawei P40
Najnovšia vlajková loď Huawei P40 Pro

Absencia Google služieb nie je na trhu v Číne problémom, keďže tam nie sú dostupné dlhodobo. V Európe zase výrobca ťažil z predaja tých zariadení, ktoré boli certifikované ešte pred uplatnením obchodných reštrikcií.

Posledné vlajkové lode, ktorých doménou sú okrem iného výkonné fotoaparáty, už aplikácie a služby od Google nemajú. Ide o modely Mate 30 Pro, P40 Pro ale aj skladací Mate Xs. Rovnaký scenár sa týka aj modelov strednej a iných tried, ktoré boli uvedené na trh len nedávno.

Huawei pred pár dňami opätovne uviedol na trh model P30 Pro s dodatočným označením New Edition, ktorý má novú striebornú povrchovú úpravu, 256 GB úložisko a aplikácie od Google. Tento smartfón bol certifikovaný ešte pred zavedením sankcií. V Nemecku sa začal predávať za 749 €.

V 1. štvrťroku 2020 Huawei predal podľa portálu Korea Herald 8 miliónov 5G smartfónov, čím sa zaradil hneď za výrobcu Samsung, ktorý ich predal najviac – 8,3 milióna kusov. 

Total
6
Zdieľaní