Apple môže na jeseň vydať nové lacnejšie iPady, na inteligentné okuliare si ešte chvíľu počkáme

Renomovaný analytik, Ming-Chi Kuo, tvrdí, že inteligentné okuliare, ktoré budú známe ako Apple Glasses, debutujú najskôr v roku 2022.

Už dlhší čas sa špekuluje o tom, že gigant Apple plánuje vydať svoje vlastné inteligentné okuliare. Renomovaný analytik, Ming-Chi Kuo, tvrdí, že produkt známy ako Apple Glasses debutuje najskôr v roku 2022. O novinke informuje server MacRumors.

Podľa viacerých zdrojov má inteligentný headset z dielne Apple pripomínať Oculus Quest od spoločnosti Facebook. Ponúkne však elegantnejší dizajn, ktorý bude pozostávať aj z látky a ľahších materiálov, aby sa v ňom užívateľ cítil dobre aj po dlhšom čase.

Očakáva sa, že inteligentné okuliare ponúknu vysoké rozlíšenie, pričom väčšina spracovávania bude ponechaná na pripojenom smartfóne. Aj týmto spôsobom dokáže totiž výrobca headset odhľahčiť, aby tak bol ešte pohodlnejší.

Po softvérovej stránke sa má o pohon okuliarov starať nový operačný systém známy ako rOS (alebo reality OS). Apple údajne experimentuje aj s dotykovými panelmi, možnosťou aktivácie hlasom a gestami, prostredníctvom ktorých bude môcť užívateľ headset ovládať.

TIP REDAKCIE
NAŽIVO: Sledujte tento livestream a získajte 30 % zľavu na hodinky Galaxy Watch 4!
Apple Glasses – koncept (MacRumors)

Nové lacnejšie iPady môžu prísť už na jeseň

Podľa Ming-Chi Kuo má spoločnosť pripravovať aj dva nové iPady, konkrétne 10,8-palcový štandardný iPad a 8,5 až 9-palcový iPad mini. Produkty by mali debutovať počas druhej polovice tohto alebo na začiatku budúceho roku.

Taktiež sa očakáva, že iPady pôjdu v šľapajách produktovej stratégie nového iPhone SE, teda že sa budú predávať za nižšie ceny.

Čo sa týka iPad mini, podľa Ming-Chi Kuo by toto zariadenie mohlo byť vybavené Mini-LED displejom, čo je technológia, ktorá je všeobecne považovaná za nástupcu technológie OLED.

Je vysoko pravdepodobné, že Apple použije Mini-LED panely vo viacerých pripravovaných zariadeniach, teda nielen v iPad mini. Tejto téme sme sa viac venovali v samostatnom článku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať