oneplus 8

Výkonnejší ako Galaxy S20 Ultra? Údajný OnePlus 8 Pro v benchmarku prekonal špičkovú vlajkovú loď od Samsungu

OnePlus nám už o pár dní predstaví svoj najnovší rad vlajkových lodí. Medzi očakávané modely patrí OnePlus 8, OnePlus 8 Pro a OnePlus 8 Lite.

Spoločnosť OnePlus nám už zrejme o pár dní predstaví svoj najnovší rad vlajkových lodí. Medzi očakávané modely patrí OnePlus 8, výkonnejší OnePlus 8 Pro a odľahčený OnePlus 8 Lite.

Pred časom svoje najnovšie smartfóny predstavil aj juhokórejský gigant Samsung. Z tejto trojice je najvýkonnejšou novinkou Galaxy S20 Ultra. Kto by však vyhral, keby sa špičková vlajková loď od Samsungu stretla v dueli s očakávaným OnePlus 8 Pro?

Ako píše web tomsguide.com, na SlashLeaks sa objavil render z benchmarku Geekbench, v ktorom môžeme vidieť zariadenie s 12 GB operačnej pamäte RAM a čipsetom Snapdragon 865. Zariadenie síce nie je označené ako OnePlus 8, no uvedené špecifikácie tomu nasvedčujú.

oneplus8pro
Zdroj: SlashLeaks (via tomsguide.com)

Prekvapujúcou novinkou je, že smartfón v benchmarku získal viac bodov ako Galaxy S20 Ultra (805 a 2 699 bodov).

Oba smartfóny, teda Galaxy S20 Ultra aj OnePlus 8 Pro, však ponúkajú (ponúknu) rovnaký procesor a identickú kapacitu RAM. Rozdiel teda môže tvoriť použitie iného typu operačnej pamäte, teda LPDDR5 namiesto LPDDR4.

Stále však ide viac-menej len o špekulácie, keďže séria OnePlus 8 zatiaľ nebola predstavená. Všetko sa s najväčšou pravdepodobnosťou oficiálne dozvieme už 14. apríla.

Total
6
Zdieľaní