zadarmo

Total War: Shogun 2: Špičkovú stratégiu si budete môcť stiahnuť úplne zadarmo

Total War: Shogun 2 je poprednou strategickou hrou z roku 2011, ktorú vyvinulo štúdio The Creative Assembly. Hra po vydaní zozbierala množstvo pozitívnych recenzií.

Total War: Shogun 2 je poprednou strategickou hrou z roku 2011, ktorú vyvinulo štúdio The Creative Assembly. Hra po vydaní zozbierala množstvo pozitívnych recenzií.

Podľa portálu IGN išlo v roku 2011 o najlepšiu strategickú hru vôbec. V roku 2012 si zase odniesla cenu ankety British Academy Video Game Award.

Total War: Shogun 2 je akousi kombináciou klasickej ťahovej stratégie so súbojmi v reálnom čase. Dej hry sa odohráva v 16. storočí vo feudálnom Japonsku, ktoré ovláda niekoľko znepriatelených klanov.

Úlohou hráča ako lídra jedného z klanov je docieliť znovuzjednotenie Japonska, k čomu využije nielen vojenské, ale aj diplomatické a ekonomické prostriedky.

Vývojári hry vo svojom blogu informujú, že ju hráčom sprístupnia úplne bezplatne prostredníctvom platformy Steam. Podobne ako iní vývojári, aj ľudia z The Creative Assembly chcú takýmto spôsobom motivovať ľudí, aby zostali počas pandémie nového koronavírusu doma.

Hra Total War: Shogun 2 bude na Steame dostupná bezplatne od dnešného dňa, t.j. 27. apríla (od 19.00 hod.) do 1. mája, čiže do tohto piatku (do 19.00 hod.). Za bežných okolností stojí 29,99 €. Celá kolekcia Shogun 2 má cenovku 49,99 €.

PlayStation 4

Ak uprednostňujete hranie na konzole, Sony má pre vlastníkov konzoly PlayStation 4 pripravené dve kvalitné hry, ktoré sú taktiež k dispozícii na stiahnutie zadarmo. Ide o tituly Journey a Uncharted: The Nathan Drake.

V toto prípade akcia platí až do 5. mája 2020.

Total War: Shogun 2