Huawei P40

Hlavné súčiastky pre Huawei P40: Väčšina dodávateľov pochádza z Číny a blízkeho okolia

Na sieti Weibo objavil zoznam, ktorý obsahuje názvy dodávateľov hlavných komponentov nachádzajúcich sa v nových vlajkových lodiach od Huawei.

Nedávno sa na čínskej sociálnej sieti Weibo objavil zoznam, ktorý obsahuje názvy dodávateľov hlavných komponentov nachádzajúcich sa v nových vlajkových lodiach od Huawei.

Ako informuje server Gizmochina, zo zoznamu vyplýva, že väčšina dodávateľov pochádza z domáceho trhu, teda z Číny.

huawei komponenty
Zdroj: Weibo (via Gizmochina)

Podľa zoznamu sú dodávateľmi kamerových modulov pre Huawei P40 Pro a P40 Pro+ spoločnosti ako Sony, Largan, Sunny Optical, OFILM, LuxVision, Q Technology a Crystal Optech. Čo sa týka snímača odtlačkov prstov, o ten sa za pomoci OFILM a Q Technology postaral tím z Goodix Technology.

Pravdivosť zoznamu potvrdzuje aj video jedného z čínskych portálov zameraných na technológie. Ten sa totiž rozhodol nové zariadenie rozobrať, pričom zistil, že väčšina hlavných komponentov skutočne pochádza od čínskych, juhokórejských, japonských či taiwanských dodávateľov.

Zo Spojených štátov amerických tak pochádza len veľmi malá časť súčiastok. Dodali ich spoločnosti Skyworks, Qorvo a Qualcomm.

Huawei má zásoby. Vydržia však zrejme len do budúceho roku

Podľa viacerých analytikov si však Huawei ešte pred sankciami zo Spojených štátov amerických zaobstaralo dostatočné množstvo potrebných zásob.

Tieto zásoby však zrejme vydržia už len do budúceho roku, čo znamená, že čínsky výrobca bude musieť nájsť vhodné alternatívy alebo kompletne premyslieť svoj systém vývoja.

Total
4
Zdieľaní