samsung

Samsung skončí s výrobou LCD obrazoviek. Prednosť dostanú Quantum Dot displeje

Divízia Samsung Display ukončí do konca tohto roka produkciu zobrazovacích panelov na báze tekutých kryštálov, ktoré sú známe pod skratkou LCD.

Divízia Samsung Display ukončí do konca tohto roka produkciu zobrazovacích panelov na báze tekutých kryštálov, ktoré sú známe pod skratkou LCD.

Reuters informuje, že Samsung prevádzkuje dve fabriky na výrobu LCD obrazoviek. Jednu v Číne a jednu v domovskej Južnej Kórei.

Tento krok podľa The Verge urýchli orientáciu výrobcu smerom k tzv. Quantum Dot panelom, ktoré budú zrejme založené na OLED technológii.

Samsung produkciu LCD displejov obmedzil už v minulom roku, ako sme písali v októbri 2019. Ceny LCD panelov vo všeobecnosti klesajú, čo môže byť zapríčinené nadmernou produkciou lacnejšej čínskej konkurencie.

samsung
8K QLED TV Samsung

QD-OLED displeje sú ďalšou inovačnou etapou v odvetví zobrazovacích technológií. Ide o hybridné riešenie, ktoré kombinuje kvantové body (fotoaktívne polovodičové nanočastice) s výhodami OLED technológie. Takéto obrazovky budú úspornejšie a poskytnú lepšiu obrazovú kvalitu.

Samsung v súčasnosti predáva dva typy televízorov: S LCD obrazovkou a QLED obrazovkou (kombinácia LCD panela s vrstvou kvantových bodov).

TIP REDAKCIE
Ľudia si ho zamilovali: iPhone 13 bol koncom 2021 najobľúbenejším radom smartfónov

Samsung patrí k lídrom v inováciách v oblasti zobrazovacích technológií, čo dlhodobo vidieť aj na jeho mobilných zariadeniach. OLED displeje od Samsungu odoberá pre svoje smartfóny niekoľko výrobcov spotrebnej elektroniky.

Ukončenie výroby ešte automaticky neznamená, že Samsung prestane predávať LCD televízory. Aspoň nie z krátkodobého hľadiska. Obrazovky môže nakupovať od externých dodávateľov ako AUO či TCL.

Samsung zároveň nie je jediným výrobcom, ktorý končí s výrobou LCD panelov. Produkciu vo fabrike v Južnej Kórei zastaví aj spoločnosť LG.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať