8k televizor 1

QLED 8K, QLED 4K a Crystal UHD: Samsung prináša na náš trh nový rad smart TV

Spoločnosť Samsung začína od tohto mesiaca predávať na našom trhu nové inteligentné televízory, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. 

Spoločnosť Samsung začína od tohto mesiaca predávať na našom trhu nové inteligentné televízory, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. 

Minimálne to platí pre modelový rad QLED 8K. Vlajková loď, typ Q950TS, je k dispozícii v 65″, 75″ a 85″ veľkosti. Podľa výrobcu predstavuje to najlepšie, čo dnes môže smart televízor ponúknuť.

smart tv
Foto: Samsung

Zobrazovací panel tohto TV zaberá až 99 % z prednej strany zariadenia, čo je najviac na trhu. Pri sledovaní zo vzdialenosti troch až piatich metrov si diváci užijú výnimočný efekt „nekonečnej obrazovky“ čiže Infinity Screen, kedy okraje zdanlivo úplne zmiznú. Samsung Q950TS má pritom hrúbku len 15 milimetrov.

Samsung
Foto: Samsung

Obrazový procesor AI Quantum Processor 8K novej generácie, ktorý využíva výkonnú polovodičovú technológiu Samsung a ktorého súčasťou je vyspelá umelá inteligencia umožňujúca interpoláciu obrazu na mimoriadne vysokej úrovni.

samsung qled 8k 2 1
Foto: Samsung

Pomocou strojového učenia dokáže procesor analyzovať a rozpoznať charakteristické znaky jednotlivých pixelov a následne prekresliť najrôznejšie prvky v obraze v rozlíšení 8K.

samsung qled 8k 3 1
Foto: Samsung

Umelá inteligencia sa pri modeli Q950 takisto stará, aby divácky zážitok nekazili žiadne rušivé vplyvy. Tradičné televízne senzory dokážu upraviť jas obrazovky podľa okolitého svetla v miestnosti, avšak technológia Adaptívny obraz ide podstatne ďalej – jas sa mení v jednotlivých scénach, takže sa diváci môžu tešiť na špičkový obraz s dostatočným kontrastom v akomkoľvek prostredí.

Maloobchodná odporúčaná cena tohto televízora začína na 5 999 €.

Samsung Q800T

Samsung Q800T zastupuje základný rad televízorov QLED 8K. Aj tento model využíva umelú inteligenciu, ktorá vylepšuje obraz, zvuk a ďalšie vlastnosti televízora. K dispozícii aj celý rad smart funkcií fungujúcich na platforme Tizen, napríklad jednoduché hlasové ovládanie či režim Multi View.

samsung tv 1
Foto: Samsung

Každý z modelov tohto radu spĺňa požiadavky Certified Test Specifications odborového
združenia 8K Association aj štandard CTA 8K Ultra HD Display Definition. Rad QLED 8K tiež ako jeden z prvých na svete podporuje prehrávanie natívneho obsahu v rozlíšení 8K.

[irp posts=”110163″ ]

V roku 2020 budú majitelia týchto televízorov môcť sledovať a streamovať obraz v 8K
prostredníctvom kodeku AV1. Všetky 8K televízory Samsung pre rok 2020 podporujú túto funkciu už z výroby. Okrem toho Samsung spolupracuje so svojimi partnermi (napr. s YouTube) na ďalších spôsoboch, ako natívne 8K rozlíšenie streamovať.

samsung 8K 1
Foto: Samsung

Častým problémom pri streamingu filmov či televíznych relácií je rýchlosť internetového pripojenia. Technológia AI ScaleNet je však zárukou kvalitného prenosu v mnohých situáciách – optimalizuje aktuálne dostupnú dátovú rýchlosť.

8K tv 1
Foto: Samsung

Pri prenose dáta komprimuje a znižuje tak ich objem, v samotnom televízore ich potom vracia do pôvodnej podoby. Tým pádom si vystačí s polovičnou rýchlosťou pripojenia. Na tejto technológii spolupracuje Samsung Electronics so spoločnosťou Amazon – systém
AI ScaleNet sa uplatní pri upscalingu zo štandardného rozlíšenia do 4K v streamingovej službe Amazon Prime Video.

  • Samsung Q800T 55″ – 2999 €
  • Samsung Q800T 65″ – 3999 €
  • Samsung Q800T 75″ – 5499 €
  • Samsung Q800T 85″ – 6999 €

Samsung QLED 4K

V kategórii QLED 4K televízorov sa tento rok nachádza päť nových modelov. Ponúkajú 100% objem farieb vďaka technológii Quantum Dot, vysoký jas s Quantum HDR, priame zadné podsvietenie, ultra široké pozorovacie uhly a antireflexný povrch.

Televízory QLED 4K dokážu intuitívne prispôsobiť jas obrazu podľa svetelných podmienok v miestnosti a majú tiež inteligentný zvukový režim.

q95t 1
Model Q95T. Foto: Samsung

Priame zadné podsvietenie vytvára dokonalú čiernu a perfektný kontrast aj hĺbku, ultraširoké pozorovacie uhly a antireflexný povrch zase skvele zobrazuje všetky farby aj čiernu, keď sa divák pozerá zo strany. Televízory tiež neodrážajú svetlo.

Quantum Processor 4K s umelou inteligenciou upraví obraz podľa okolitého prostredia a zvuk na základe okolitého hluku a priestoru.

q60 1
Model Q60T. Foto: Samsung

Od modelového radu Q80T vyššie televízory ponúkajú aj Zvuk sledujúci pohyb (OTS), konkrétne filmový priestorový zvuk a zvuk zladený s obrazom. Keď je televízor vypnutý, tak sa spustí režim Ambient Mode+. Premení čiernu plochu obrazovky na foto stenu, zobrazí informácie o počasí alebo jednoducho splynie s okolitou stenou.

Všetko podľa nálady používateľa. QLED 4K televízory sú dostupné v radoch Q60T, Q70T (s vylepšeným herným režimom), Q80T, Q90T a Q95T. Každý rad má dve až šesť veľkostí uhlopriečok (najviac ich je dostupných pri modeli Q60T). Odporúčaná maloobchodná cena QLED 4K televízorov začína na 799 €.

Crystal UHD

Prvky prémiového bezrámčekového dizajnu ponúkajú tiež nové Crystal UHD televízory, ktoré prichádzajú s technológiou Dual LED pre dokonalý kontrast a novými smart funkciami.

Ide o Multi View pre zobrazovanie viac obsahu naraz z mobilného telefónu, Môj album pre zobrazovanie fotiek z mobilu vo fotorámiku alebo Acoustic Wall, ktorý analyzuje hudbu a doplní ju grafickým efektom a osobného asistenta Bixby.

crystal uhd 1
Foto: Samsung

Pokročilý herný režim Game Motion Plus zaisťuje plynulý pohyb v perfektnej grafickej kvalite. Crystal UHD televízory Samsung pre rok 2020 tvoria tri samostatné modelové rady TU7000, TU8000 a TU8500, ktoré sú k dispozícii v uhlopriečkach 43″ až 85″ (najviac veľkostí, celkovo osem, je k dispozícii pri modeli TU7000).

Odporúčané maloobchodné ceny modelu TU7000 začínajú od 389 €, pri modeli TU8000 od
469 € a pri modeli TU8500 od 589 €.

Total
5
Zdieľaní