OnePlus 8 Pro má problém s displejom, výrobca už pracuje na oprave

Malá nepríjemnosť.

3

Nové vlajkové lode OnePlus 8 Pro a OnePlus 8 sú na trhu v Európe a v Spojenom kráľovstve dostupné od 21. apríla. V USA vstúpia do predaja o pár dní, 29. apríla. 

Radosť z výkonného top zariadenia prvým zákazníkom trochu pokazil displej, ktorý nemusí v niektorých prípadoch fungovať tak ako má. Pri nízkych úrovniach jasu obrazovka modelu OnePlus 8 Pro získa zelenkastý nádych.

Objaviť sa tiež môžu škvrny a strata detailov pri zobrazení tmavého obsahu, resp. čiernej farby. Problém môže čiastočne vyriešiť aktivácia funkcie DC Dimming, no ani toto riešenie nefunguje úplne spoľahlivo.

OnePlus 8 Pro vs. Galaxy Note10+ s približne rovnakou úrovňou nízkeho jasu. Zdroj: OnePlus Forum

Komplikácie sa očividne netýkajú všetkých modelov OnePlus 8 Pro, no zároveň nejde ani o ojedinelú situáciu. Sťažnosti zákazníkov sa postupne hromadia na oficiálnom fóre výrobcu ale aj v komunite Reddit.

Výrobca ako obvykle zareagoval na spätnú väzbu promptne. Problémy s obrazovkou skúma a hneď ako nájde riešenie, zverejní opravu, ktorá bude mať podobu softvérovej aktualizácie.

Zatiaľ nevieme, kedy by mohla byť dostupná. Snáď to ale nebude trvať dlho a zákazníci dostanú ten najlepší zážitok z používania smartfónu, ktorý im výrobca sľubuje.