Google Duo: Obľúbený video chat získa niekoľko praktických vylepšení

Lepšia kvalita obrazu pri horšom pripojení.

0
Ikona Google Duo - Foto: XDA Developers

Ak hľadáte v tomto období sociálnej izolácie spoľahlivú a jednoduchú aplikáciu pre uskutočňovanie video hovorov, oplatí sa siahnuť po nástroji Google Duo.

Google Duo je Android alternatívou k službe Apple Facetime, ktorá bude po novom zase o niečo lepšia. Tvorcovia si v rámci pripravovanej aktualizácie pripravili pár hodnotných vylepšení. Informuje o nich The Next Web.

Google do aplikácie nasadí otvorený formát kódovania pre video AV1, ktorý zabezpečí lepšiu kvalitu obrazu aj pri pomalšom pripojení. Kodek je úspornejší, čo sa prejaví aj pri šetrnejšej spotrebe mobilných dát.

google duo

Google Duo tiež umožní vyhotovenie fotografie vás a vašich priateľov, s ktorými komunikujete. Toto riešenie je lepšie ako klasická snímka obrazovky, ktorú komunikujúci zvyknú používať.

Funkciu bude treba povoliť v nastaveniach aplikácie. Následne sa aktivuje tlačidlo spúšte, ktoré je umiestnené v ľavom dolnom rohu užívateľského rozhrania. Skupinových video hovorov sa môže účastniť až 12 ľudí. Google má v pláne tento limit ešte navýšiť.

Čoskoro tiež pribudne automatické ukladanie video správ. Teraz sa správy samé odstránia po 24 hodinách. Aktualizácia so všetkými uvedenými novinkami sa používateľom aplikácie ohlási v priebehu najbližších týždňov.

Ak aplikáciu nepoužívate, môžete si ju stiahnuť a vyskúšať z obchodu Google Play alebo Apple App Store.