iphone SE 1

Nový člen rodiny lacnejších iPhonov: iPhone SE Plus môže debutovať na začiatku budúceho roka

Zariadenie má doraziť s 5,5 alebo 6,1-palcovým LCD displejom, čo má byť v rámci vonkajšieho dizajnu jedinou viditeľnou zmenou.

Spoločnosť Apple nedávno predstavila svoj cenovo dostupný iPhone SE, ktorý kombinuje dizajn iPhone 8 a výkon iPhone 11. Čerstvá novinka sa ešte ani nestihla poriadne ohriať a už tu máme prvé správy ohľadom jej vylepšenej verzie, iPhone SE Plus. Téme sa venuje server AndroidPIT.

Debut vylepšenej verzie tohtoročného iPhone SE by sa mal konať na začiatku budúceho roka, presnejšie v marci. O novinku sa s nami prostredníctvom siete Twitter podelil známy informátor Jon Prosser.

Zariadenie má doraziť s 5,5 alebo 6,1-palcovým LCD displejom, čo má byť v rámci vonkajšieho dizajnu jedinou viditeľnou zmenou. V ostatných smeroch bude podľa všetkého identický k tohtoročnému iPhone SE.

TIP REDAKCIE
Niektoré smartfóny Nokia získajú Android 11 neskôr, ukazuje harmonogram

O pohon iPhone SE Plus sa má starať čipset A13 Bionic, ktorý možno nájsť v interiéri série iPhone 11.

Síce si zatiaľ nie sme úplne istí, ako bude nový člen rodiny iPhone SE vyzerať, no je zrejmé, že bude o niečo drahší ako aktuálny model, a to najmä kvôli väčšiemu displeju. iPhone SE (2020) sa na našom trhu začína predávať za približne 480 €.

Ďalšou dôležitou otázkou je, či sa spolu s väčším displejom dočkáme aj väčšej batérie. Veríme, že sa všetkých odpovedí dočkáme počas najbližších mesiacov.

Ako sa vám pozdáva nový iPhone SE? Plánujete si ho zakúpiť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Total
1
Zdieľaní