Galaxy Note 20 neponúkne ToF senzor. Údajne sa pracuje aj na 4G verzii

Máme tu ďalšie novinky ohľadom pripravovanej vlajkovej lode z dielne spoločnosti Samsung, ktorá sa nám s najväčšou pravdepodobnosťou ukáže už v lete.

Máme tu ďalšie novinky ohľadom pripravovanej vlajkovej lode z dielne spoločnosti Samsung, ktorá sa nám s najväčšou pravdepodobnosťou ukáže už v lete. Reč je, pochopiteľne, o Galaxy Note 20.

Ako píše server Android Community, podľa najnovších zistení smartfón zrejme nebude vybavený ToF senzorom. Ide o zaujímavú novinku, keďže pred rokom práve Samsung prahol po viacerých ToF moduloch pre svoje budúce smartfóny.

Túto technológiu si časom osvojilo viacero výrobcov, ako napríklad LG, Vivo či Huawei. V poslednom období však viacerí zisťujú, že tento typ snímača toho neponúka až tak veľa. Rozšírená realita je síce zaujímavá, no mnoho používateľov pre snímač jednoducho nenašlo využitie.

Aj z tohto dôvodu teda podľa všetkého modul nebude súčasťou Galaxy Note 20. Toto rozhodnutie má mať vplyv aj na ostatné smartfóny od juhokórejského výrobcu.

Ide však o pozitívnu novinku, keďže týmto spôsobom dokáže Samsung aspoň trochu znížiť predajnú cenu svojich budúcich smartfónov.

Koncept Samsung Galaxy Note 20 – Zdroj: LetsGoDigital (via Android Community)

Dočkáme sa aj 4G verzie

Ďalšou zaujímavou správou je, že výrobca plánuje vydať aj lacnejšiu 4G verziu pripravovanej vlajkovej lode. Aj v tomto prípade hovoríme o skvelom rozhodnutí, keďže týmto spôsobom spoločnosť dokáže nalákať viacerých zákazníkov. Nie každý totiž od smartfónu vyžaduje 5G konektivitu. Platí to aj na Slovensku, kde 5G infraštruktúra spustená tak skoro nebude.

Samsung na pripravovaných modeloch, menovite Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Plus, má už usilovne pracovať. Ďalšie správy ohľadom očakávaných kúskov by sa k nám mohli dopracovať v priebehu nasledujúcich týždňov.