preposielanie

Šírenie hoaxov cez WhatsApp kleslo o 70 %. Výrazné obmedzenie zafungovalo

Komunikačná platforma WhatsApp obmedzia pred približne dvoma týždňami preposielanie správ iným účastníkom, čím chcela zabrániť šíreniu dezinformácií, falošných a reťazových správ.

Komunikačná platforma WhatsApp obmedzila pred približne dvoma týždňami preposielanie správ iným účastníkom, čím chcela zabrániť šíreniu dezinformácií, falošných a reťazových správ.

Jednu správu je v aplikácii WhatsApp možné opätovne preposlať maximálne do jednej konverzácie, respektíve jednému účastníkovi. Tento limit sa automaticky spustí po tom, ako užívateľ správu prepošle 5-krát.

WhatsApp prvé takéto obmedzenie nasadil už v roku 2018. Sprísnil ho až v aktuálnom období, počas ktorého sa v online priestore vyskytujú dezinformácie súvisiace s ochorením COVID-19. Okrem WhatsApp-u boj pri nim zintenzívnili aj Facebook, YouTube či Twitter.

whatsapp

Vyzerá to, že opatrenia WhatsApp-u padli na úrodnú pôdu. Podľa spoločnosti (Facebook), ktorá službu prevádzkuje, klesol počet preposielaných správ s virálnym potenciálom až o 70%, informuje The Next Web.

Keďže aplikácia využíva silné end-to-end šifrovanie, je ťažké sledovať vplyv reťazových správ šíriacich sa cez túto komunikačnú platformu. Zavedený limit ale očividné odrádza ľudí od toho, aby preposielali správy s podozrivým obsahom čo možno najväčšiemu počtu kontaktov.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro sa odhalili na fotografiách, poznáme aj časť špecifikácií

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať