dji mavic air 2 tit 1

DJI Mavic Air 2: O polovicu väčšia batéria a rovnaká cena!

Spoločnosť DJI ohlásila na 27. apríla premiéru nového zariadenia, ktorým by mal byť dron Mavic Air 2. Veľa podrobností známych nebolo, čo sa však teraz mení.

Spoločnosť DJI ohlásila na 27. apríla premiéru nového zariadenia, ktorým by mal byť dron Mavic Air 2. Veľa podrobností známych nebolo, čo sa však teraz mení.

Stále si nemôžeme byť istí, že DJI model Mavic Air 2 skutočne predstaví. Smerujú k tomu ale všetky indície.

Portál dronedj.com zistil, že súčasťou DJI Mavic Air 2 bude 3 500 mAh batéria, ktorá je o takmer rovnú polovicu väčšia ako v prípade predchádzajúcej generácie. O dlhšiu výdrž na jedno by teda malo byť postarané.

Maximálna rýchlosť, akou dokáže dron letieť, sa zastaví tesne pod hranicou 70 kilometrov za hodinu. O obrazový záznam by sa mal starať snímač obrazu s veľkosťou 1/2 palca a 12 Mpx rozlíšením. Objektív bude mať svetelnosť f/2.0.

dji mavic aur 2
Zdroj: dronedj.com

Hovorí sa o 48 Mpx fotografiách, ktoré by dron vytvoril spojením 4 snímok. V hre je aj 3-osová mechanická stabilizácia a samozrejme 4K video pri minimálne 30 FPS. Schopnosti fotoaparátu podporia rôzne automatizované režimy snímania, napr. ActiveTrack 3.0 pre sledovanie objektov.

Podľa zdroja výrobca prepracuje aj diaľkové ovládanie. Smartfón sa vloží do hornej, nie spodnej časti ovládača, vďaka čomu sa bude nachádzať v lepšom zornom poli pilota. Prenos údajov by mal zabezpečiť systém OcuSync 2.0, ktorý pracuje v rozsahu frekvenčného pásma od 2,4 GHz po 5,8 GHz.

ovladac
Zdroj: dronedj.com

Zabezpečí stabilné pripojenie na vzdialenosť až 8 kilometrov (teoreticky) a mal by byť imúnny voči rušeniu inými bezdrôtovými sieťami v okolí prevádzky zariadenia. Dobre to vyzerá aj s cenou.

Ak sa uvedené informácie potvrdia, DJI Mavic Air 2 dostane približne rovnakú cenovku ako predchádzajúca generácia. V USA to bolo 799 dolárov, u nás 849 eur. Teraz si len musíme počkať na to, s čím výrobca koncom tohto mesiaca vyrukuje.

Total
5
Zdieľaní