huawei tv

Huawei zajtra predstaví svoj prvý OLED televízor. Bude mať 65″ uhlopriečku, 14 reproduktorov a 24 Mpx foťák

Po vlaňajšom Vision TV prichádza čínsky výrobca Huawei s novým inteligentným televízorom. Predstavený bude už zajtra, 8. apríla.

Po vlaňajšom Vision TV prichádza čínsky výrobca Huawei s novým inteligentným televízorom. Predstavený bude už zajtra, 8. apríla.

Podľa čerstvých podrobností, ktoré publikoval web gizchina.com, pôjde o zaujímavý kus spotrebnej elektroniky.

Huawei Smart TV X65, ako sa predbežne nazýva, ponúkne 65-palcový OLED panel so 4K rozlíšením a podporou pre HDR obsah. To, samozrejme, nie je všetko. V konštrukcii televízora by sa mala nachádzať 24 Mpx širokouhlá kamera s umelou inteligenciou.

Vďaka nej môže televízor rozpoznať, kto ho sleduje, a podľa toho upraviť napr. používateľský profil alebo vykoná prihlásenie do služieb. Ponúka sa aj komunikácia cez video hovory alebo ovládanie gestami, ktoré môže zastúpiť ako klasické diaľkové ovládanie tak ovládanie hlasovými príkazmi.

Foto: GSMA

V obrazovke bude zabudovaný snímač okolitého osvetlenia, ktorý podľa prostredia upraví podanie farieb a ďalšie vlastnosti obrazovky tak, aby bol zážitok zo sledovania obsahu čo najlepší.

Výrobca očividne nepodcení ani audio. Priamo pod obrazovkou by sa malo nachádzať až 14 reproduktorov s inteligentným profilovaním. Televízor pomocou senzorov zmapuje miestnosť, v ktorej sa nachádza, a podľa toho vytvorí priestorový zvuk.

Celý systém poženie vlastný operačný systém výrobcu Hongmeng OS, ktorý je tiež známy pod medzinárodným označením Harmony OS. Zatiaľ nevieme nič o cene ani prípadnej dostupnosti. Všetko sa ale dozvieme už zajtra.